0
10-20, 19:00
0
0

Įspūdingą Italijos lygos finalo seriją vainikavo dramatiška Sasario ekipos pergalė ir R.Kaukėno keiksmažodžių tirada

(6)
Birželio 27 d. 00:20
Titulas atiteko „Banco di Sardegna“ ekipai (Scanpix nuotr.)

Italijos pirmenybių finalo serijos septintajame susitikime dviejų lietuvių atstovaujama Emilijos Redžo „Grissin Bon“ ekipa namuose 73:75 (21:4, 11:22, 23:22, 18:27) po dramatiškos kovos nusileido Sasario „Banco di Sardegna“ komandai ir liko be titulo.

Sasario klubui šis sezonas buvo labai sėkmingas – klubas laimėjo ne tik šalies pirmenybes, bet ir taurę bei Supertaurę.

Lemiamą dvikovą „Grissin Bon“ pradėjo įspūdingai ir susikrovė 17 taškų pranašumą – 21:4. „Banco di Sardegna“, kuri per pirmąsias 10 minučių padarė net 9 klaidas, atsitiesė ir po truputį vijosi varžovus bei pirmą kartą į priekį išsiveržė 37-ąją minutę.

Šeimininkai atstatė pusiausvyrą (73:73), bet Rimantas Kaukėnas pažeidė taisykles prieš Jerome‘ą Dysoną ir šis sumetė abi baudas – 75:73. Penktąją asmeninę nuobaudą gavęs lietuvis nenorėjo sutikti su arbitrų abejotinu sprendimu ir dar kelias minutes teisėjams rėžė ne pačius maloniausius žodžius.

Lemiamai atakai „Grissin Bon“ turėjo 7 sekundes. Išmetant kamuolį iš užribio žaidimo įrankis paliko aikštelę nuo varžovų ir šeimininkai dar turėjo 3 sekundes. Čia Drake‘as Dieneris nusprendė nelaukti ir šveitė visiškai neparuoštą tritaškį, kuris lanko net nelietė, nors laiko logiškesniam tęsiniui dar tikrai buvo. Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė „Banco di Sardegna“ triumfą varžovų arenoje.

Naudingiausiu finalo serijos žaidėju pripažintas čempionų puolėjas Rakimas Sandersas.

Skausmus kentęs Darjušas Lavrinovičius aikštelėje praleido 8 minutes, per kurias pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškiai), sugriebė 2 kamuolius, išprovokavo pražangą, 2 sykius pažeidė taisykles ir surinko 1 naudingumo balą.

Penkiskart Italijos lygos čempionas R.Kaukenas žaidė 32 minutes ir pasižymėjo 13 taškų (5/10 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), 2 sugriebtais kamuoliais, 1 rezultatyviu perdavimu, 4 išprovokuotomis pražangomis, 3 „pavogtais“ kamuoliais, išnaudotu asmeninių pražangų limitu bei 11 naudingumo balų.

„Grissin Bon“: A.Polonara 17 (14 atk. kam.), D.Dieneris 14, R.Kaukėnas 13, A.Cinciarini 12.

„Banco di Sardegna“: R.Sandersas 18, J.Dysonas 17, D.Loganas 13, Sh.Lawalis (8 atk. kam.) ir J.Brooksas po 8.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui