Betsafe-LKL
0
Rytas
0

Geriausios L.Jameso karjeros rungtynės finale neišgelbėjo – įspūdingą dramą po pratęsimo laimėjo „Warriors“

FOTOGALERIJA, statistika (117)
Birželio 5 d. 03:00
S.Curry lemiamu metu rinko taškus (Scanpix nuotr.)

LeBronas Jamesas sužaidė rezultatyviausias savo karjeros rungtynes Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finale, tačiau to nepakako, kadangi Klivlando „Cavaliers“ išvykoje 100:108 (29:19, 22:29, 22:25, 25:25, 2:10) po pratęsimo nusileido Oklando „Golden State Warriors“ ekipai ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka 0:1.

Blogos naujienos „Cavs“ – pratęsimo pabaigoje į rūbinę buvo išvestas Kyrie Irvingas, kuris šlubčiojo, o jo veidas išdavė, jog įžaidėjas kenčia didžiulius skausmus.

Finalas prasidėjo kiek nervingai ir abi komandos per pirmąsias 6 minutes sunkiai rinko taškus – 11:9 pirmavo „Warriors“. Po minutės pertraukėlės atkuto „Cavaliers“, kuri laimėjo atkarpą 12:2 ir pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 23:13. Toks jis išliko ir po pirmųjų 12 žaidimo minučių – 29:19.

Ilgai svečiai persvara džiaugtis negalėjo, nes „Warriors“ sėkmingai gynėsi ir po truputį mažindami deficitą atstatė pusiausvyrą – 36:36. Paskutinę kėlinio sekundė tritaškį pataikęs J.R.Smithas leido „Cavs“ įpusėjus mačui būti nežymiai priekyje – 51:48.

Po ilgosios pertraukos prabėgus 8 minutės Klivlando krepšininkams vėl pavyko kiek atitolti – 59:52. „Warriors“ varžovams daugiau pabėgti į priekį neleido ir tuoj pat juos pasivijo – 64:65. Nors vis nežymiai priekyje buvo „Cavaliers“, Andre Iguodala paskutinę kėlinio sekundę įmetė dvitaškį ir prieš lemiamą atkarpą rezultatas buvo lygus – 73:73.

Žūtbūtinis mūšis užvirė ketvirtajame kėlinyje, kur komandos ėmė keistis taikliomis atakomis – sužaidus 6 minutes svečiai pirmavo vos 1 tašku – 86:85. Nors po Timofejaus Mozgovo dėjimo „Cavaliers“ pirmavo 93:90, „Warriors“ atsakė atkarpėle 6:0 – 96:93. Čia pat sunkiu metu LeBronas Jamesas pataikė tritaškį ir atstatė pusiausvyrą – 96:96. Prasidėjus paskutinei minutei, Stephenas Curry pataikė iš vidutinio nuotolio – 98:96. Pražanga sustabdytas T.Mozgovas realizavo abi baudas – 98:98. S.Curry atliko puikų reidą krepšio link ir buvo bepelnantis lengvus taškus, bet Kyrie Irvingas blokavo jo metimą ir „Cavaliers“ liko 24 sekundės. Nei L.Jameso, nei Imano Shumperto metimai tikslo nepasiekė ir komandos turėjo žaisti pratęsimą  – 98:98.

Per pirmąsias 2,5 minutės „Cavaliers“ nesugebėjo pelnyti taškų, o šeimininkams 4 taškus baudų metimais surinko S.Curry – 102:98. Po dar vienos nesėkmingos Klivlando ekipos atakos, Harrisonas Barnesas smeigė tritaškį – 105:98. Kol Davido Blatto auklėtiniai toliau šaudė pro šalį (prametė 12 metimų), „kariai“ susikrovė dviženklį pranašumą – 108:98. Tik paskutinėmis sekundėmis L.Jamesas pelnė dvitaškį ir tuo įvykiai šiame susitikime baigėsi – „Warriors“ pasiekė pergalę – 108:100.

„Warriors“: S.Curry 26 (10/20 metimai, 8 rez. perd.), K.Thompsonas 21 (3/9 tritaškiai), A.Iguodala 15, D.Greenas 12 (6 atk. kam.), H.Barnesas 11 (6 atk. kam.).

„Cavaliers“: L.Jamesas 44 (18/38 metimai, 8 atk. kam., 6 rez. perd.), K.Irvingas 23 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), T.Mozgovas 16 (7 atk. kam.), J.R.Smithas 9 (3/10 tritaškiai).

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui