G.Masiulio vedamas „Rytas“ kovas LKL pradėjo tvirta pergale

FOTOGALERIJA (123)
Rugsėjo 18 d. 18:00
G.Masiulis žaidė galingai (BNS nuotr.)

Naująjį Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezoną pradėjo dar dvi ekipos.

Vilniaus „Ryto“ (1/0) krepšininkai namuose užtikrintai nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (0/1) – 106:90 (26:19, 34:26, 26:18, 20:27).

Pirmuosius susitikimo taškus pelnė Deante Johnsonas (2:0), bet vilniečiai netruko išsiveržti į priekį – 5:2. R.J.Cole’as dar labiau padidino šeimininkų persvarą (8:2), bet Pasvalio klubui pavyko priartėti – 7:10. Įpusėjus kėliniui „Rytas“ turėjo 7 taškų pranašumą (14:7), o po Margirio Normanto tolimo metimo pranašumas šoktelėjo iki 8 taškų – 17:9. Pasvaliečius truktelėjo D.Johnsonas (16:19), o po pirmo kėlinio „Rytas“ pirmavo 26:19.

Antrąjį ketvirtį dėjimu pradėjo Javinas DeLaurier (28:19), tačiau taškais atsakė J.Watsonas – 21:28. Vilniaus komandos pranašumas dviženklį pasiekė po Justino Gorhamo dvitaškio (32:21), o netrukus šeimininkų persvara dar labiau išaugo – 37:23. Po G.Masiulio epizodo „Rytas“ jau pirmavo 18 taškų (43:25), bet šeimininkai surengė dvi tikslias atakas – 29:43 . Po dviejų ketvirčių puikų puolimą demonstravusio „Ryto“ persvara siekė 15 taškų – 60:45.

Po pertraukos svečiams pavyko surengti keletą rezultatyvių atakų ir šiek tiek priartėti (52:64), o 12 taškų komandas skyrė ir įpusėjus kėliniui – 59:71. Vilniečių pranašumą baudomis padidino M.Normantas (73:59), o spurtą pratęsė Keithas Hornsby ir J.Gorhamas – 78:59. Po trečiojo kėlinio šeimininkų turimas pranašumas jau didesnių klausimų nekėlė – 86:63.

Net ir komandas skiriant solidžiam skirtumui techninę pražangą gavo „Ryto“ suolelis. Tik likus žaisti septynias minutes pirmuosius savo taškus pelnė „Pieno žvaigždžių“ latvis Artis Ate (73:92). Po dviejų paeiliui R.J.Cole’o tritaškių dėjimu pasižymėjo Martynas Arlauskas – 99:79. Šimtąjį vilniečių tašką baudos metimu pelnė G.Masiulis, o mačo baigtis staigmenų nepateikė.

Puikiai sezoną pradėjo G.Masiulis – 18 minučių, 21 taškas (7/9 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 4/5 baudų metimų), 9 atkovoti ir prarastas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 blokai, 6 išprovokuotos pražangos bei 34 naudingumo balai.

Vilniečiai užtikrintai laimėjo kovą dėl kamuolių (48:33), o puolime sklandžiai taškus rinko net ir nekrentant tritaškiams – 8/27, 29 procentų taiklumas.

„Rytas“ kitą mačą sužais sekmadienį prieš Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (0/1), o Pasvalio klubo kitą pirmadienį laukia Aukštaitijos derbis prieš Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (0/1).

„Rytas“: Gytis Masiulis 21 (9 atk. kam., 34 naud. bal.), R.J.Cole'as 18 (6/6 dvitaškių, 4 per. kam.), Justinas Gorhamas 14 (12 atk. kam.), Arnas Velička 13  (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Oskaras Pleikys 12, Javinas DeLaurier 9.

„Pieno žvaigždės“: Brandonas Tabbas 21 (5/12 tritaškių), Jordanas Watsonas 20 (3/5 tritaškių, 6 rez. perd.), Deante Johnsonas 18 (7/8 dvitaškių, 9 atk. kam., 4 per. kam.), Martynas Arlauskas 9.

„Ilgoji pertrauka“: variantai „Žalgiriui“ vietoje Wallace‘o, ryškiausi NCAA lietuviai ir ko iš jų tikėtis ir NBA lūkesčiai NBA lietuviams