0
11-01, 20:00
0
0

G.Kurtinaičio auklėtiniai tvirtai laimėjo Marijampolėje, čempionai pratęsė pergalių seriją

(5)
Spalio 17 d. 19:55
„Omega-Tauras-LSU“ su pergale grįžta iš Suvalkijos
Šaltinis: NKL

„7bet-NKL“ debiutantė Kauno r. „Omega-Tauras-LSU“ (4/1) grįžo į pergalių kelią. Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai išvykoje 86:69 (23:12, 19:28, 20:16, 24:13) išrašė antrąją nesėkmę Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ (2/2).

Nugalėtojus į priekį vedė rungtynes starto penkete pradėjęs puolėjų duetas – Pavlo Karasovas ir Robertas Sutboktevičius.

Pastarojo sąskaitoje per 33 minutes buvo 21 taškas (6/9 dvit., 3/4 trit., 0/1 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas bei 25 naudingumo balai. Tai buvo naudingiausias jo sezono mačas, prieš „Šilutę“ krepšininkas sukaupė 23 balus.

Tuo metu 20-metis ukrainietis per 31 minutę pridėjo 19 taškų (3/4 dvit., 4/9 trit., 1/2 baud.), 2 sugriebtus kamuolius, rezultatyvų perdavimą bei 15 naudingumo balų.

Pirmąjį kėlinį spurtu 10:2 užbaigę svečiai po 10 minučių susikrovė dviženklį pranašumą (23:12), kurį antrojo ketvirčio pradžioje išaugino iki 16 taškų (28:12). Visgi Tomo Gaidamavičiaus kariauna atsakė atkarpa 14:0 ir pirmąją pusę užbaigė su 2 taškų deficitu – 40:42.

Atkakliai besiklosčiusiame trečiajame kėlinyje „Omega“ persvarą padidino keturiais taškais, o rungtynių lūžis įvyko ketvirtajame. Kurtinaičio vyrai jį pradėjo 16:6 ir susgrąžino dviženklę atsargą – 76:62.

Antrą kartą marijampoliečiai atsitiesti nepajėgė ir įnirtingos kovos turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Šarūnas Vasiliauskas per 31 minutę pasižymėjo 15 taškų (3/5 dvit., 2/6 trit., 3/4 baud.), 8 rezultatyviais perdavimais, 3 atkovotais kamuoliais bei 19 naudingumo balų.

LKF generalinio sekretoriaus pareigas einantis Dominykas Domarkas per 31 minutę surinko 8 taškus (4/7 dvit., 0/4 trit.), 5 sugriebtus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 10 naudingumo balų. Tuo tarpu komandos debiutantas Tautvydas Baltrušaitis prisistatė sumesdamas keturis tritaškius ir su 14 taškų tapdamas rezultatyviausiu komandos žaidėju.

Marijampolės komandai Ignas Labutis per 21 minutę pelnė 13 taškų (3/5 dvit., 1/1 trit., 4/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei įsirašė 17 naudingumo balų.

„Sūduva-Mantinga“: Tautvydas Baltrušaitis 14 (4/4 trit.), Ignas Labutis 13, Marius Valukonis 10 (5/7 dvit., 5 atk. kam., 4 kld.), Martynas Zigmantavičius 9 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 6 kld.), Matas Jucikas (4/5 dvit.) ir Domantas Vilys (2/4 trit.) po 8.

„Omega-Tauras-LSU“: Robertas Subotkevičius 21 (6/9 dvit., 3/4 trit., 9 atk. kam., 25 naud.), Pavlo Karasovas 19 (4/9 trit.), Šarūnas Vasiliauskas 15 (2/6 trit., 8 rez. perd.), Ignas Juškevičius (5/12 dvit., 8 atk. kam.) ir Robertas Keliačius (7 atk. kam.) po 10, Dominykas Domarkas 8 (4/7 dvit., 5 atk. kam.).

„Alytus“ dramatišku stiliumi įsirašė pirmąją pergalę klubo istorijoje

Dėl pirmosios pergalės „7bet-NKL“ čempionate susikovė „Alytus“ (1/4) ir Plungės „Olimpas“ (0/5). Aštuoniese žaidę Mindaugo Jaruševičiaus vyrai išvykoje 82:79 (25:23, 13:17, 24:15, 20:24) palaužė plungiškius.

Šios atkaklios akistatos nugalėtojas sprendėsi iki pat paskutinių sekundžių. Likus 1,5 minutės Tomas Domarkas pelnė 2 taškus su pražanga ir išvedė į priekį šeimininkus (77:76).

Į tai greitai atsakė Malekas Davisas (78:77), o kitos dvi plungiškių atakos buvo nesėkmingos.

Likus 14 sekundžių iki finalinės sirenos, pražangą išprovokavęs Isaacas Stanbackas baudų metimais šiek tiek padidino svečių persvarą (80:77).

Po žemaičių pasitarimo Jaredo Smallo tolimas bandymas skriejo pro šalį ir Juozas Balčiūnas baudomis įtvirtino pirmąją „Alytaus“ pergalę šio klubo istorijoje.

Pergalės link alytiškius vedė dvigubą dublį užfiksavęs Ronaldas Rutkauskas, kurio sąskaitoje per 36 minutes buvo 17 taškų (5/11 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), 17 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 28 naudingumo balai.

Jam talkinęs Juozas Balčiūnas per 31 minutę pridėjo 25 taškus (4/4 dvit., 5/7 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 25 efektyvumo balus.

Plungiškiams Tadas Kymantas per 23 minutes pelnė 17 taškų (5/6 dvit., 2/5 trit., 1/2 baud.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

„Olimpas“: Tadas Kymantas 17 (5/6 dvit., 2/5 trit., 5 rez. perd.), Rokas Kreišmontas 13 (4/9 dvit., 1/5 trit., 4 rez. perd.), Jaredas Smallas 11 (3/7 dvit., 1/6 trit., 8 atk. kam.), Tomas Domarkas 10, Tadas Kararinas 9 (4/8 dvit., 6 atk. kam.).

„Alytus“: Juozas Balčiūnas 25 (4/4 dvit., 5/7 trit., 25 naud.), Malekas Davisas 20 (4/11 trit., 5 kld.), Ronaldas Rutkauskas 17 (5/11 dvit., 17 atk. kam., 28 naud.), Issacas Stanbackas 8 (7 atk. kam.), Lukas Kazlauskas 7 (9 rez. perd.).

Lemiamu metu sprutavę „Telšiai“ įrašė pirmąją nesėkmę klaipėdiečiams

„7bet-NKL“ nepralaimėjusių komandų nebeliko. Iki šiol toks buvęs Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (4/1) namuose 64:73 (20:18, 15:10, 7:20, 22:25) neatsilaikė prieš „Telšių“ (4/1) krepšininkus.

Užtikrintai pirmoje pusėje gynyboje dirbę šeimininkai po dviejų kėlinių turėjo 7 taškų persvarą (35:28), tačiau problemos prasidėjo po pertraukos. Deivido Anužio treniruojama komanda atsimušė į žemaičių gynybinę sieną ir trečiąjį ketvirtį pralaimėjo 7:20 bei leido svečiams perimti iniciatyvą – 48:42.

Lemiamoje 10 minučių atkarpoje abi ekipos ėmė demonstruoti geresnį puolimą, o kova nusikėlė į susitikimo pabaigą. Likus kiek daugiau nei 2 minutėms Sandžio Buškevičo vyrai dar buvo besivejančių vaidmenyje – 58:59.

Žemaitišką charakterį pademonstravę telšiškiai kilo į lemiamą šturmą ir spurtavę 10:2 vėl pasvėrė svarstykles į savo pusę (68:61). Klaidas Metrikis likus minutei tritaškiu dar atkūrė intrigą (64:68), bet nebeužpuolę klaipėdiečiai patyrę pirmąją nesėkmę.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidė Ovidijus Kaminskis, kurio sąskaitoje per 27 minutes buvo dvigubas dublis – 13 taškų (4/7 dvit., 0/2 trit., 5/7 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 22 naudingumo balai.

Rezultatyviausiai žaidė Lukas Valantinas, per 24 minutes pelnęs 15 taškų (7/10 dvit., 1/1 baud.). Jis taip pat sugriebė 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir sukaupė 16 naudingumo balų.

Martynas Gecevičius per 28,5 minutės iš žaidimo nepasižymėjo – pelnė 2 taškus (0/1 dvit., 0/5 trit., 2/3 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei surinko -2 naudingumo balus. Iki šio susitikimo veteranas rinko po 17,3 taško ir 21,5 naudingumo balo.

Klaipėdos komandai Ernestas Jonkus per 27 minutes pelnė 10 taškų (1/3 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei surinko 17 naudingumo balų.

„Neptūnas-Akvaservis“: Kristupas Leščiauskas 11 (4/6 dvit., 3 per. kam.), Ernestas Jonkus 10 (2/4 trit., 7 rez. perd.), Aringas Brazauskas 9, Klaidas Metrikis 8 (2/4 trit., 6 atk. kam., 4 kld.), Rokas Mačiulis 7.

„Telšiai“: Lukas Valantinas 15 (7/10 dvit., 6 atk. kam.), Gediminas Leščiauskas 14 (9/9 baud., 3 per. kam.), Ovidijus Kaminskis (4/7 dvit., 5/7 baud., 10 atk. kam.) ir Nojus Radžius (1/6 trit.) po 13, Deividas Rasys 12 (2/10 trit.).

Pabaigoje spurtavę kretingiškiai išrašė pirmąją nesėkmę „Vyčiui-VDU“

Į lemiamą šturmą pabaigoje pakilusi „Kretinga-Rivile“ (3/2) šventė iškovojo sunkią pergalę „7bet-NKL“ pirmenybėse. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 91:87 (22:23, 21:25, 20:21, 28:18) išrašė pirmąjį pralaimėjimą Šakių „Vyčiui-VDU“ (3/1).

Įpusėjus lemiamam kėliniui šeimininkai buvo priekyje 80:75, tačiau Justas Žiubrys ir Gytis Mačionis įkvėpė žemaičius pergalingai atkarpai.

Šis tandemas pelnė paskutinius 13 iš 14 taškų kretingiškių taškų, o svečiai spurtavo 16:3 atkarpa (91:83). Per likusias 40 žaidimo sekundžių šakiškiams išsigelbėti nepavyko.

Kretingiškių gretose išsiskyrė naudingiausią mačą „7bet-NKL“ čempionate sužaidęs Mačionis, kurio sąskaitoje per 22 minutes buvo 15 taškų (5/6 dvit., 0/1 trit., 5/6 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 24 naudingumo balai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Žiubrys, per 21 minutę pelnęs 21 tašką (3/5 dvit., 5/8 trit.), atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą bei surinkęs 17 efektyvumo balų.

Praėjusios savaitės geriausiu žaidėju išrinktas „Vyčio-VDU“ puolėjas Augustinas Mikštas per 30 minučių pelnė 25 taškus (8/9 dvit., 2/7 trit., 3/3 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir sukaupė 28 naudingumo balus.

Šakiškiai šiame mače vertėsi be Gabrieliaus Čelkos ir Dastino Morkūno.

„Vytis-VDU“: Augustinas Mikštas 25 (8/9 dvit., 2/7 trit., 10 atk. kam., 4 kld., 28 naud.), Rokas Jocys 17 (4/10 trit.), Kajus Leliukas 12 (4/7 dvit.), Paulius Velutis 9 (2/4 trit.), Deividas Kumelis 8 (1/5 trit.).

„Kretinga-Rivile“: Justas Žiubrys 21 (5/8 trit.), Tadas Budrys (6/6 dvit.) ir Gytis Mačionis (5/6 dvit., 5/6 baud., 8 atk. kam.) po 15, Edgaras Preibys 14 (7/8 baud., 5 atk. kam.), Mantvydas Staniulis 9 (4 kld.), Rytis Zabita 8 (4/7 dvit., 6 atk. kam.).

Čempionai nervų kare nutraukė „Šilutės“ pergalių seriją ir pratęsė savąją

„7bet-NKL“ čempionų titulą ginantis „Jurbarkas-Karys-Manvesta“ (4/1) pasiekė ketvirtąją pergalę paeiliui. Povilo Valaičio vyrai namuose 88:86 (23:26, 23:26, 23:17, 19:17) patiesė Vilkaviškio „Perlą“ (3/2).

Abi ekipos prieš šį susitikimą buvo laimėjusios trejas rungtynes paeiliui. Jurbarkiečiai seriją, kuri tapo ilgiausia lygoje, pratęsė iki keturių.

Pirmuosius tris kėlinius aikštėje vyko įnirtinga ir atkakli kova, o po 30 minučių švieslentėje degė lygybė (69:69). Lemiamu momentu susitikime tapo lemiamo ketvirčio pradžia, kuomet šeimininkai spurtavo 15:4 bei įpusėjus ketvirtajam kėliniui nutolo 84:73.

Baltos vėliavos nekėlę šilutiškiai į tai atsakė atkarpa 11:2 ir likus kiek daugiau nei minutei svečių deficitas ištirpo iki 2 taškų (84:86). Paulius Beliavičius ir Rokas Stankevičius apsikeitė dvitaškiais, „Jurbarkas-Karys“ neužpuolė ir likus 8 sek. „Perlas“ gavo progą išlyginti arba persverti rezultatą. Iniciatyvos ėmęsis Stankevičius mėgino pasiųsti mačą į pratęsimą, bet jo dvitaškis tikslo nepasiekė.

Nugalėtojams P.Beliavičius per 35 minutes pelnė 21 tašką (1/4 dvit., 5/7 trit., 4/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 26 naudingumo balus.

Vilkaviškio ekipos gretose išsiskyrė Seyi Reiley, kurio sąskaitoje per 25 minutes buvo 20 taškų (6/8 dvit., 1/1 trit., 5/8 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas bei 27 naudingumo balai.

„Jurbarkas-Karys“: Paulius Beliavičius 21 (5/7 trit., 5 atk. kam., 26 naud.), Paulius Danisevičius (1/7 trit., 6/6 baud., 9 rez. perd.) ir Karolis Kokoška (3/6 trit.) po 13, Egidijus Dimša 11 (5/8 dvit.), Gintautas Matulis 10 (4/4 dvit.), Tomas Delininkaitis 9 (3/5 trit., 4 kld.), Karolis Guščikas 7 (9 atk. kam., 3 blok.).

„Perlas“: Seyi Reiley (6/8 dvit., 5/8 baud., 7 atk. kam., 27 naud.) ir Bryce'as Davienas McBride'as (2/5 trit., 10/10 baud., 6 rez. perd.) po 20, Rokas Stankevičius 17 (4/6 dvit., 3/8 trit., 5 atk. kam.), Mantvydas Žukauskas 7 (5 rez. perd.).

Iš nesėkmių ruožo išlipusi „Šilutė-PDS.lt“ įveikė „Žalgirio“ dublerius

Trijų nesėkmių ruožą nutraukusi „Šilutė-PDS.lt“ (2/3) išvykoje 87:72 (24:12, 16:22, 25:15, 22:23) užtikrintai pranoko Kauno „Žalgirio-2“ (2/3) jaunimą.

Svečiai tvirtus pamatus pergalei bandė pasikloti jau pirmajame kėlinyje, kuriame pelnė dvigubai daugiau taškų nei varžovai (24:12).

Tačiau rankų nenuleidę žalgiriečiai antrajame ketvirtyje į tai atsakė 14:0 spurtu ir nubraukė deficitą iki vieno metimo (29:31).

Po ilgosios pertraukos „Šilutės-PDS.lt“ krepšininkai surakino varžovus gynybos gniaužtuose ir per 3,5 minutės atkarpą surengė 14:3 spurtą bei sudavė galutinį smūgį kauniečiams (61:40).

Nugalėtojų ekipoje išsiskyrė Yevhenas Balabanas, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 16 taškų (7/7 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 8 atkovoti kamuoliai bei 26 naudingumo balai.

Jam geriausiai talkino Gabrielius Mažeika, per 22 minutes pelnęs 17 taškų (5/6 dvit., 2/4 trit.), sugriebęs 6 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą ir sukaupęs 19 efektyvumo balų.

Šeimininkams Aleksas Bieliauskas per 25 minutes pelnė 16 taškų (4/8 dvit., 0/2 trit., 8/12 baud.), atkovojo 11 kamuolių bei surinko 21 naudingumo balą.

Matas Juzėnas ir vėl buvo labai arti trigubo dublio. Gynėjas per 27,5 minutės surinko 18 taškų, 9 atkovotus kamuolius, 8 rezultatyvius perdavimus ir 20 efektyvumo balų.

21 tašką svečiai pelnė po priešininkų klaidų, kai „Žalgirio“ dubleriai šioje grafoje surinko beveik dvigubai mažiau – 12 taškų.

„Žalgiris-2“: Mantas Juzėnas 18 (2/5 trit., 6/8 baud., 9 atk. kam., 8 rez. perd., 8 kld.), Aleksas Bieliauskas 16 (4/8 dvit., 8/12 baud., 11 atk. kam.), Kajus Mikalauskas ir Gvidas Gicevičius po 7.

„Šilutė-PDS.lt“: Gabrielius Mažeika 17 (5/6 dvit., 2/4 trit., 6 atk. kam.), Jevgenas Balabanas 16 (7/7 dvit., 8 atk. kam., 26 naud.), Aurimas Urbonas 15 (4/4 trit., 5 atk. kam., 7 rez. perd., 4 kld.), Ja'Dariusas Harrisas 12 (4 rez. perd.), Nojus Jankūnas 11 (4/5 dvit.), Vadymas Prokopenko 10 (4/5 dvit., 3 blok.).

Karjeros pasirodymą surengęs D.Bučas nukalė „Stekui“ pergalę Joniškyje

Asmeninius rekordus gerinęs Dominykas Bučas padėjo Ukmergės „Stekui“ (3/2) įsirašyti nelengvą pergalę. Justo Sinicos auklėtiniai išvykoje 81:75 (14:22, 19:16, 21:14, 27:23) įveikė aštuoniese žaidusį Joniškio „Delikatesą“ (0/5).

Žvėrišką dvigubą dublį įsirašęs 25-erių D.Bučas per 30,5 minutės atseikėjo 27 taškus (6/10 dvit., 4/9 trit., 3/5 baud.), atkovojo 16 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 35 naudingumo balus.

Šiuo pasirodymu 203 cm ūgio puolėjas užfiksavo geriausius karjeros pelnytų taškų, atkovotų kamuolių ir naudingumo balų rodiklius „7bet-NKL“ čempionate.

Likus kiek mažiau nei 2 žaidimo minutėms svečiai buvo priekyje 73:71, bet Manto Šerkšno 5 pelnyti taškai leido jiems atitolti saugesniu atstumu (78:72).

Po „Delikateso“ pasitarimo Andre Jacksono tolimas šūvis vėl deficitą ištirpdė iki vieno metimo (75:78), tačiau pražangą išprovokavęs Paulius Semaška realizavo abi baudas (80:75).

Visgi kitoje atakoje A.Jacksonas prarado kamuolį, o Tadas Rinkūnas baudos metimu įtvirtino ukmergiškių triumfą – 81:75.

Pralaimėtojų gretose geriausią mačą taip pat sužaidė Igoris Chumakovas ir per 28 minutes pelnė 21 tašką (3/6 dvit., 1/3 trit., 12/13 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei sukaupė 32 efektyvumo balus.

Į Joniškį grįžęs Tomas Balčiūnas per beveik 37 minutes pasižymėjo pridėdamas 20 taškų (5/13 dvit., 0/1 trit., 10/14 baud.), 9 atkovotus kamuolius, 11 išprovokuotų pražangų ir 22 naudingumo balus.

Joniškiečiai, kartu su Plungės „Olimpu“, turi po 5 nesėkmes ir lieka vienintelėmis dar pergalių neturinčiomis komandomis šiame sezone.

„Delikatesas“: Igoris Chumakovas 21 (12/13 baud., 8 atk. kam., 32 naud.), Tomas Balčiūnas 20 (5/13 dvit., 10/14 baud., 9 atk. kam.), Andre Jacksonas 14 (2/6 trit., 6 atk. kam.), Domantas Šarauskas 8 (4/8 dvit.).

„Stekas“: Dominykas Bučas 27 (6/10 dvit., 4/9 trit., 16 atk. kam., 35 naud.), Darius Tarvydas 17 (7/10 dvit., 10 atk. kam.), Tadas Rinkūnas 11 (2/5 trit., 4 rez. perd.), Paulius Semaška 9 (2/10 dvit., 5/6 baud., 7 atk. kam., 8 rez. perd.), Mantas Šerkšnas 7 (1/7 trit.).

„Ilgoji pertrauka“: geriausių Lietuvos krepšininkų TOP20 – Buzelio potencialas ir galimybės, pelenės istorijos, veteranų likimai, Ulanovo pajėgumas ir kaip kai kurie žaidėjai atrodytų kitose komandose