0
11-01, 20:00
0
0

FIBA Čempionų lygoje triumfavo autsaideriais laikyti finalo ketverto šeimininkai

FOTOGALERIJA, 2 VIDEO (18)
Gegužės 6 d. 22:42
AEK žaidėjai triumfuoja namie (FIBA Europe nuotr.)

Antrasis FIBA Čempionų lygos sezonas oficialiai baigėsi – turnyro finalo ketverte šeimininkavusi Atėnų AEK kovoje dėl aukso 100:94 (29:20, 24:24, 20:26, 27:24) palaužė favoritais laikytus Monako AS krepšininkus ir iškėlė į viršų gražuolę taurę.

Rungtynes daug sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie jau per pirmąsias tris rungtynių minutes atitrūko 11:2 ir privertė varžovų strategą Zvezdaną Mitrovičių prašyti minutės pertraukėlės. Gerą bangą graikai išlaikė iki pirmojo kėlinio pabaigos, po kurio pirmavo 29:20.

Vėliau varžovai mėgino skirtumą mažinti, tačiau rezultatas ženkliai nesikeitė, o pirmąją rungtynių pusę rezultatyviu reidu per visą aikštę dar užbaigė Mike‘as Greenas – 53:44.

Antrojoje rungtynių pusėje tęsėsi katės ir pelės žaidimas – Monako klubas nuolat priartėdavo, tačiau AEK keliais metimais stabiliai grąžindavo skirtumą prie maždaug dešimties taškų. Toks jis buvo ir likus žaisti 3 minutes – 94:84.

Likus minutei Geraldo Robinsono baudų metimai leido Monako klubui aptirpdyti varžovų pranašumą iki 5 taškų – 92:97. Laikui ir toliau tirpstant Sergejus Gladyras perėmė kamuolį ir sumažino skirtumą iki trijų taškų – 94:97. AS turėjo šansą ir išlyginti rezultatą, bet Geraldas Robinsonas suklydo, o Elmedinas Kikanovičius nesportiškai sustabdė Delroy‘ų Jamesą, taip itin sumažindamas savo komandos viltis – 94:99 likus žaisti 16 sekundžių.

D.J.Cooperis suteikė vilties Monako klubui išprovokuodamas pražangą mesdamas iš toli, tačiau pro šalį skriejo visi trys jo baudų metimai. Tokios galimybės iš savo rankų AEK krepšininkai jau nebepaleido.

Šioms rungtynėms kartu su serbu Aleksandru Glišičiumi ir latviu Martinu Kozlovskiu teisėjavo ir lietuvis Tomas Jasevičius.

Nepriklausomai nuo rungtynių baigties, abi komandos gali džiaugtis svarbiu laimėjimu – patekdamos į FIBA Čempionų lygos finalą jos iškovojo teisę kitą sezoną varžytis Europos taurėje – antrajame pagal pajėgumą Senojo žemyno turnyre.

Įdomu tai, kad FIBA Čempionų lygoje antrą sezoną paeiliui triumfavo finalo ketvertą rengianti komanda. Praėjusį sezoną ja tapo Tenerifės „Iberostar“ ekipa iš Ispanijos, šį – AEK, nors nuo pat sezono pradžios vienais lygos favoritų buvo laikomi AS. Tuo tarpu AEK tik vargais negalais prasprūdo į atkrintamąsias, kai 3–6 vietas C grupėje užėmusios ekipos surinko po 8 pergales ir viską lėmė įmestų bei praleistų taškų santykis.

AEK taip iškovojo pirmąjį savo tarptautinį trofėjų nuo pat 2000 metų, kai triumfavo Saportos taurėje.

Finalo ketverto MVP buvo pripažintas patyręs AEK gynėjas Mike‘as Greenas. Tai šiek tiek stebina, nes pusfinalyje jis itin aktyvus nebuvo ir į Mursijos UCAM įmetė vos 7 taškus.

AS: Sergejus Gladyras 18 (5 rez. perd., 4/7 tritaškių), Geraldas Robinsonas 13, Paulas Lacombe (6 atk. kam.) ir Elmedinas Kikanovičius (6 atk. kam.) po 12, Aaronas Craftas 9, Amara Sy, Ali Traore ir D.J.Cooperis (9 rez. perd.) po 8.

AEK: Mike‘as Greenas 19 (5 atk. kam.), Dušanas Šakota ir Kevinas Punteras po 16, Delroy‘us Jamesas 13, Vince‘as Hunteris 10, Manny Harrisas 9 (10 atk. kam.), Giannoulis Larentzakis 8.

„Ilgoji pertrauka“: geriausių Lietuvos krepšininkų TOP20 – Buzelio potencialas ir galimybės, pelenės istorijos, veteranų likimai, Ulanovo pajėgumas ir kaip kai kurie žaidėjai atrodytų kitose komandose