Eurolygos žaidėjų amžius: tinkamos komandų išvados ir tarp jauniausių esantis „Žalgiris“
(21)Eurolygoje kiekvieną vasarą verda įnirtingos klubų peštynės ne tik dėl ryškiausių turnyro žvaigždžių, bet ir dėl vidutinių krepšininkų, kadangi naujokų turnyre būna labai nedaug, o jeigu jie papildo lygą – įsitvirtina toli gražu ne kiekvienas.
Šiame sezone situacija su naujokais yra gerokai pagerėjusi – rezultatyviausių lygos žaidėjų dešimtuke yra du krepšininkai (T.J.Shortsas su 19 taškų yra 4-as, o Jalenas Hoardas su 15,5 taško – 9-as), o 20-uka iš viso yra penki atletai: 11-ąją poziciją užima Evanas Fournier (15,4 tšk.), Lonnie Walkeris (14,4 tšk.) – 16-as, o Nadiras Hifi (14,3 tšk.) – 17-as.
Tuo tarpu naudingiausių lygos žaidėjų dvidešimtuke yra trys naujokai – T.J.Shortsas (22,7 naud. bal.) žengia ketvirtas, J.Hoardas (18,4 naud. bal.) – dešimtas, o Carlikas Jonesas (17 naud. bal.) – tryliktas.
Palyginus praėjusiame sezone tarp rezultatyviausių „Top 20“ buvo vienintelis naujokas – Kendrickas Nunnas, o tarp naudingiausių – tik Codi Milleris-McIntyre‘as.
Akivaizdu, kad šiame sezone situacija yra pasikeitusi į gerąją pusę, bet čia reikia palikti šiokią tokią žvaigždutę – E.Fournier yra ilgametis Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žaidėjas, todėl nenuostabu, kad atvykęs į Eurolygą rodo tokius skaičius puolime. L.Walkeris irgi yra NBA žaidėjas, kuris ten gali sugrįžti dar šiame sezone. T.J.Shortsas ir N.Hifi yra puolimo komandos Paryžiaus „Paris“ atstovai ir su šia ekipa atėjo į Eurolygą laimėję Europos taurę. N.Hoardas yra vienintelis naujokas be NBA statuso ir ne su turnyro naujoke patekęs į stipriausią lygą, o persikėlęs iš Tel Avivo „Hapoel“ į to paties miesto „Maccabi“.
Kasmet kalbama apie tai, kad Eurolyga sensta, nes tie patys žaidėjai lieka turnyre, o natūraliai taip kyla ir amžiaus vidurkis, kadangi net ir turnyre debiutuojantys krepšininkai retai būna jaunuoliai.
Portalas Krepsinis.net nusprendė paskaičiuoti, koks yra geriausių statistiškai lygos žaidėjų amžiaus vidurkis. Daug komandų yra užregistravę turnyrui jaunų žaidėjų, todėl tai gerokai sumažina bendrą amžiaus vidurkį.
Tam nutarėme skaičiuoti tik tuos krepšininkus, kurie savo komandose žaidžia bent jau po 10 minučių ir šiame sezone yra aikštelėje pasirodę bent jau 10 rungtynių. Tiesa, įtraukėme į imtį ir tokius žaidėjus kaip Davidas McCormackas, kuris kol kas yra rungtyniavęs 8 susitikimuose, bet daugiau nespėjo sužaisti, kadangi Berlyno ALBA papildė sezonui jau įsibėgėjus. Akivaizdu, kad amerikietis yra svarbus ekipos žaidėjas. Taip pat imtyje atsirado vietos ir dėl traumos 10 mačų ribos nepasiekusiems krepšininkams, kurie irgi vaidina svarbų vaidmenį.
Reikia pabrėžti, kad tiems krepšininkams, kurių gimtadienis bus dar nesibaigus sezonui (iki gegužės 31 dienos), iš anksto pasendinome juos metais.
Vidutinis vieno Eurolygoje bent jau 10 minučių vidurkį turinčio žaidėjo amžius yra 29,1 metų, kai pernai jis siekė 29,5. Taigi, nors metai prabėgo ir žaidėjai paseno, tačiau vidurkis šiek tiek krito dėl to, kad komandos rotacijoje naudoja daugiau jaunesnių krepšininkų.
Didžiausias pokytis matomas Miuncheno „Bayern“ ekipoje, kuri pernai buvo viena jauniausių ekipų, o dabar amžiau vidurkis pakilo beveik ketveriais metais. Šiek tiek atsijaunino ir Belgrado „Partizan“ bei Vitorijos „Baskonia“, o ALBA ir toliau lieka jauniausių žaidėjų rotaciją naudojanti ekipa.
Dauguma komandų liko labai panašiame rėžyje, koks buvo ir pernai. Štai Belgrado „Crvena Zvezda“ yra vyriausia ekipa, kadangi jos rotacijoje nėra jaunesnių žaidėjų, o kaip tik – patyrę serbai. Bolonijos „Virtus“ ir Vilerbano ASVEL išsaugojo savo veteranus, todėl nieko nuostabaus, kad rikiuojasi atitinkamai 2–3 vietose.
Nors Madrido „Real“ atsisveikino su karjerą baigusiais Rudy Fernandezu ir Sergio Rodriguezu, atvyko veteranas Serge‘as Ibaka, o likę žaidėjai dar paseno metais, tad didelio pokyčio neįvyko.
Kauno „Žalgiris“ yra ketvirtas jauniausias Eurolygoje nepaisant to, kad turi savo sudėtyje gegužės pabaigoje 39-ąjį gimtadienį minėsiantį Bryantą Dunstoną.
Pajėgiausio Senojo žemyno turnyro klubai jau dabar žvalgosi į žaidėjus, kurie būtų 26–27 metų ir jau galėtų žaisti Eurolygoje. Žinoma, kad visada vietos atsiranda vyresniems europiečiams, kurie grįžta iš NBA pabaigti savo karjerą čia arba tampa vėl žaidžia Eurolygoje, nes laimės už Atlanto nerado kaip kad nutiko Aleksandro Vezenkovo atveju.
Eurolygos komandų žaidėjų amžiaus vidurkis:
1. Belgrado „Crvena Zvezda“ (15 žaidėjų) – 31,4 (30,1 praėjusiame sezone)
2. Bolonijos „Virtus“ (11 žaidėjų) – 30,8 (31,7 praėjusiame sezone)
3. Vilerbano ASVEL (13 žaidėjų) – 30,6 (31,6 praėjusiame sezone)
4. Pirėjo „Olympiacos“ (12 žaidėjų) – 30,6 (29,5 praėjusiame sezone)
5. Miuncheno „Bayern“ (10 žaidėjų) – 30,3 (26,5 praėjusiame sezone)
6. Barselonos „Barcelona“ (12 žaidėjų) – 30 (31,8 praėjusiame sezone)
7. Atėnų „Panathinaikos“ (11 žaidėjų) – 30 (29,6 praėjusiame sezone)
8. Monako „AS Monaco“ (12 žaidėjų) – 29,9 (29,6 praėjusiame sezone)
9. Stambulo „Anadolu Efes“ (10 žaidėjų) – 29,5 (30,3 praėjusiame sezone)
10. Stambulo „Fenerbahče“ (11 žaidėjų) – 29,5 (28,8 praėjusiame sezone)
11. Madrido „Real“ (12 žaidėjų) – 29,5 (30,1 praėjusiame sezone)
12. Milano „EA7 Emporio Armani“ (12 žaidėjų) – 29,1 (31,3 praėjusiame sezone)
13. Paryžiaus „Paris“ (11 žaidėjų) – 28,3
14. Tel Avivo „Maccabi“ (11 žaidėjų) – 28 (28,4 praėjusiame sezone)
15. Kauno „Žalgiris“ (12 žaidėjų) – 27,8 (27,6 praėjusiame sezone)
16. Belgrado „Partizan“ (11 žaidėjų) – 27,4 (29,7 praėjusiame sezone)
17. Vitorijos „Baskonia“ (11 žaidėjų) – 25,8 (27,5 praėjusiame sezone)
18. Berlyno ALBA (14 žaidėjų) – 25,7 (25 praėjusiame sezone)
Norėdami komentuoti prisijunkite.