Eurolygos finalinis ketvertas: 3 laimėtojai ir 3 pralaimėtojai
(23)
Dar vienas Eurolygos sezonas buvo vainikuotas sekmadienį puikiu finalu tarp Madrido „Real“ ir Stambulo „Fenerbahče“ ekipų, kuriame triumfavo Ispanijos klubas. Portalas Krepsinis.net išskiria finalinio ketverto tris laimėtojus ir tris pralaimėtojus.
„Žalgiris“ – trečioji vieta, puikus sezonas ir solidi premija
Jeigu būti maksimalistais, tai labai gaila, kad „Žalgiris“ pusfinalyje neparodė viso savo potencialo ir sužaidė tikrai prasčiau nei gali. Vos du pataikyti tritaškiai ir daug neišpildytų detalių neleido su „Fenerbahče“ pakovoti dėl bilieto į finalą iki paskutinių sekundžių. Nepaisant visko, žalgiriečiai arti laikėsi dabar jau buvusių Eurolygos čempionų, bet Bobby Dixonas tapo nemaloniu „X faktoriumi“, kuris ir pražudė lietuvišką svajonę. Trečioji vieta turnyre yra tikrai tas rezultatas, kurį praėjusią naktį „Žalgirio“ žaidėjai ir treneriai turėjo pažymėti ypatingai. Juolab, kad ir laimėjimas prieš CSKA nebuvo vien tik garbės ir principo reikalas – vietoj 200 tūkstančių eurų premijos „Žalgiris“ gaus 300 tūkstančių eurų. Galima sakyti, kad šis Eurolygos finalinis ketvertas turi du laimėtojus – „Real“ ir „Žalgirį“. Visomis prasmėmis.
Luka Dončičius – visų trofėjų laimėtojas
Europos vunderkindu vadinamas slovėnas per 8 mėnesius laimėjo visus geriausius apdovanojimus Senajame žemyne: tapo Europos čempionu, Eurolygos čempionu, šio turnyro sezono MVP ir finalinio ketverto naudingiausiu žaidėju. 19-metis susirinko tokius apdovanojimus, apie kuriuos daug aukščiausio lygio žaidėjų gali tik pasvajoti, o dauguma jų apskritai per karjerą nieko nelaimi. Geras žaidėjas ne tik pats rungtyniauja sėkmingai, bet ir jo komanda kovoja dėl aukščiausių vietų. Kartais reikia ir sėkmės atsidurti tinkamoje organizacijoje, žaisti pas tinkamą trenerį ir sulaukti sėkmės. Akivaizdu, kad L.Dončičius yra gimęs po laiminga žvaigžde. Prie pergalių įpratęs gynėjas kitą sezoną NBA greičiausiai patirs daugiau nesėkmių nei laimėjimų, tačiau už Atlanto ateis ir jo triumfo metas.
Madrido „Real“ – sezonas su daug duobių, bet laiminga pabaiga
„Real“ reguliariajame sezone užėmė penktąją vietą ir neturėjo namų aikštės pranašumo prieš Atėnų „Panathinaikos“. Pralaimėjimas ketvirtfinalio pirmajame mače buvo patirtas net 28 taškais ir tada atrodė, jog Ispanijos klubas pasmerktas nesėkmei iškritimui iš turnyro. Vis dėlto tai buvo paskutinis jų pralaimėjimas šio sezono Eurolygoje. Kaip ir sakė pats Pablo Laso, tai buvo kritinis taškas sezone, kai visi suprato, jog problemos slypi ne pačiame žaidime, o krepšininkų galvose. Prisijungus Sergio Llullui, „Real“ dar labiau ėmė tikėti savo galimybėmis ir viskas buvo vainikuota triumfu Eurolygoje. „Real“ buvo kamuota traumų ir tik du žaidėjai sužaidė visus 36 Eurolygos susitikimus – Jaycee Carrollas ir Fabienas Causeur. Debiutantas Santi Yusta sužaidė 16 rungtynių, iš kurių 10 pradėjo startiniame penketuke. Reijėjo pagalbos ir iš jaunojo Dino Radončičiaus ar dabar jau už dvyliktuko ribų liekančio Chassono Randle’o. Tai tikrai nebuvo rožėmis klotas kelias ir vienu metu net Ispanijos žiniasklaida kalbėjo apie P.Laso atleidimą, bet krepšinyje taip jau būna, kad gerą trenerį ir blogą skiria vos kelios pergalės arba keli pralaimėjimai. Veržlų, laisvą ir atakuojančio stiliaus žaidimą parodžiusi „Real“ laimėjo finalinį ketvertą prieš griežtai sustyguotą Željko Obradovičiaus krepšinį.
CSKA
Maskvos CSKA – 4 vieta ir kartūs žodžiai iš vadovų
Turtingiausia Europos komanda atvyko į Belgradą kaip favoritė laimėti titulą, bet liko be trofėjaus eilinį kartą – aštuntą sykį per pastaruosius dešimt metų. Kaip ir būna dažniausiai, tokios nesėkmės ima ryškinti pagrindines komandos problemas. Akivaizdu, kad jų CSKA turi labai daug ir, o po Sergejaus Ivanovo ir Andrejaus Vatutino karčių žodžių „apgailėtina, gėdinga“ galima neabejoti, jog klubo vasarą laukia nemažai permainų. Jeigu ne tas ketvirtas kėlinys prieš „Žalgirį“, CSKA ekipa prieš sugrįžimą į kovas vietiniame fronte būtų visiškai sugniuždyta psichologiškai. Žinoma, kad ketvirtfinalyje ir tokios būsenos bus nugalėta Rygos VEF, bet vėliau lauks kur kas rimtesni varžovai ir Dimitrio Itoudžio laukia daug darbo, jog jo auklėtiniai laimėtų trofėjų Vieningoje lygoje.
Dimitris Itoudis – vienintelis treneris ketverte, kuris atsidūrė ant „karštosios kėdės“
Nė vienam kitam strategui iš finalinio ketverto dalyvių klubų vadovai pretenzijų neturės tikrai. Stambulo „Fenerbahče“ pralaimėjo finalą po geros kovos, Madrido „Real“ apskritai laimėjo titulą po sunkaus reguliaraus sezono, o Šarūnas Jasikevičius su „Žalgiriu“ pranoko visus įmanomus lūkesčius. Tuo tarpu CSKA visą sezoną žaidė gerai, laimėjo reguliarųjį sezoną, bet Belgrade nepriminė tos komandos, kuri buvo viso sezono metu. Čia nemažai kalbama apie D.Itoudžio sudėties komplektavimo spragas, kadangi Maskvos ekipa vėl neturėjo aukšto vidurio puolėjo, o žaidė su dviem mobiliais „centrais“. Apskritai priekinė linija buvo CSKA silpnybė, nes ir sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje prastą žaidimą visą sezoną rodė Andrejus Voroncevičius. D.Itoudis turėjo praktiškai neribotą biudžetą, bet sudėtyje paliko nemažai spragų. Greičiausiai, kad specialistui teks atsisveikinti su CSKA jau po mėnesio.
Visi, kurie nestebėjo finalinio ketverto kovų
Eurolygos finalinis ketvertas šiemet buvo itin atkaklus ir įdomus, ką rodo skaičiai – vienas mačas baigdavosi vidutiniu kiek daugiau nei 6 taškų skirtumu. Nė viename susitikime nebuvo aiški situacija iki paskutinių minučių. Atrodė, kad „Žalgiris“ gali iškovoti solidžiausią pergalę šiame ketverte, tačiau išbarstė pranašumą, todėl mačas su CSKA virto tikru nervų karu. Atvykę į Belgradą tikrai puikiai praleido laiką Serbijos sostinėje, kur kainos nesikandžioja, o visą laiką oras buvo puikus. Likę prie televizijos ekranų galėjo stebėti aukšto lygio transliacijas, kurią rūpinosi būtent specialistai iš Lietuvos. Finalinis ketvertas buvo įdomus ne tik dėl „Žalgirio“.
Norėdami komentuoti prisijunkite.