Eurolygos B ir C grupės: čempionų vargai, L.Kleizos prisikėlimas ir mirtininkų grupės kovos
(7)
Trečiadienį Klaipėdos „Neptūno“ ir Vitorijos „Laboral Kutxa“ dvikova D grupėje prasidėjo naujasis Eurolygos sezonas.
Portalas Krepsinis.net siūlo susipažinti su B ir C grupėmis. A ir B grupių apžvalgą jums pateikėme trečiadienį.
Berlyno „Alba“
Po metų pertraukos į Eurolygą sugrįžusi Vokietijos komanda subūrė gana įdomų kolektyvą ir kovos dėl vietos „Top 16“ etape. Prie komandos prisijungė NBA čempionus nuskandinęs Jamalas McLeanas, po traumos atsigavęs Marko Baničius ir greitas, veržlus bei šoklus Alexas Renfroe, praeityje žaidęs Rygos VEF gretose.
Sėkmingas „Alba“ startas Vokietijos čempionate ir pergalė prieš San Antonijaus „Spurs“ – didelis optimizmo pliūpsnis prieš Eurolygos sezono pradžią. Su Sašos Obradovičiaus kariauna žaisti nebus lengva niekam.
Zagrebo „Cedevita“
Sunku patikėti, bet Kroatijos čempionai savo sudėtyje neturi nė vieno amerikiečio ir vos vieną legionierių – Nemanją Gordičių, kuris gimė Bosnijos ir Hercegovinoje – kaimyninėje valstybėje.
„Cedevita“ įsigijo Roko Leni Ukičių, tačiau gynėjas yra kamuojamas traumų ir praleido dalį Adrijos lygos kovų, kur Zagrebo ekipa startavo dviem pralaimėjimais. Daug tikimasi iš Miro Bilano ir Frano Pilepičiaus.
Jasmino Repešos auklėtiniams B grupėje siekti vietos kitame etape bus itin sunku.
Maskvos CSKA
Įprastai daug pinigų išleisdavusi CSKA komanda praėjusią vasarą „pataupė“ ir itin skambiais pirkiniais nepasižymėjo. Dimitrio Itoudžio treniruojama ekipa pasimokė, kad nereikia turėti 12 labai gerų žaidėjų, kadangi neįmanoma jiems visiems suteikti žaidybinio laiko.
Buvo priimtas sprendimas paleisti Nenadą Krstičių, o į jo vietą niekas neatvyko, kadangi 200 cm ūgio Kyle‘as Hinesas yra vidurio puolėjas kaip ir Aleksandras Kaunas. Įsigytas aukšto lygio snaiperis Nando de Colo bei kovingasis gruzinas Manučaras Markošvilis. Vietoj Vladimiro Micovo pakviestas Europoje menkai pasižymėjęs amerikietis Demetris Nicholsas.
CSKA laikoma ryškia grupės favorite ir tikrai turėtų iškovoti pirmąją vietą, jeigu neįvyks nieko pernelyg sensacingo.
Limožo CSP
Po labai ilgos pertraukos į Eurolygą sugrįžtanti Prancūzijos komanda atrodo kovinga, bet akivaizdžiai jai trūksta aukščiausio lygio žaidėjų.
Nors buvo įsigytas buvęs žalgirietis Trentas Plaistedas ir Atėnų „Panathinaikos“ aprangą vilkėjęs Ramelis Curry, neatrodo, jog jie galėtų sukurti kažką įspūdingo. Galbūt Adrianas Moermanas ir kompanija nuskins vieną kitą laimėjimą šioje grupėje.
Tel Avivo „Maccabi“
Šios komandos sirgaliai negali patikėti savo akimis, kad „Maccabi“ sezoną pradeda būtent tokios sudėties, kokia ji yra dabar. Vienintelis solidus vasaros pirkinys – Jeremy Pargo. Aleksandras Maričius ar Marquezas Haynesas nėra tie žaidėjai, kurie padėtų pakartoti tai, kas buvo šių metų pavasarį Milane.
Praėjusį sezoną daugybė individualiai pajėgių žaidėjų turėjusi „Maccabi“ šį sezoną atrodo gerokai susilpnėjusi ir tikrai nėra laikoma pretendente ne tik į finalinį ketvertą, bet ir į atkrintamąsias varžybas.
Malagos „Unicaja“
Joanas Plaza vasarą norėjo užkamšyti spragas savo norimais žaidėjais ir tai jam padaryti pavyko – atvyko Vladimiras Golubovičius, Stefanas Markovičius, Calebas Greenas, Willas Thomasas ir Kostas Vasileiadis.
Prieš pat sezono pradžią paaiškėjo, kad lyderis Zoranas Dragičius kelsis į NBA, todėl jam buvo ieškoma pamaina ir priimtas gana įdomus sprendimas – įsigytas 32 metų islandas Jonas Steffansonas.
Nepaisant to, „Unicaja“ atrodo tikrai pajėgi komanda ir grupėje realiai pretenduoja į antrą poziciją, o galbūt net ir į pirmąją, jeigu pavyks susitvarkyti su rusais ar šie patirs vieną kitą nelauktą nesėkmę.
C grupė
Milano „Emporio Armani“
Nors tarpsezoniu „dizaineriai“ ir prarado savo lyderį Keithą Langfordą, tačiau rinkoje padirbėjo gana sėkmingai ir įsigijo Liną Kleizą, NBA žaidusį Marshoną Brooksą bei pridėjo jėgos po krepšiu su Shawnu Jamesu.
Sezono pradžioje L.Kleiza demonstruoja sėkmingą žaidimą, taip lyg sakydamas, jog praėjęs sezonas „Fenerbahce Ulker“ gretose tebuvo blogas sapnas. Lietuviui vasara be rinktinės buvo naudinga.
Kalbant apie „Emporio Armani“ galimybes, italams teks gerokai paprakaituoti šioje mirtininkų grupėje, bet išsikapstyti jie turėtų.
„Barcelona“
Vieną galingiausių priekinę liniją turinti „Barcelona“ kels siaubą varžovams, kadangi čia po krepšiais grumsis Ante Tomičius, Tiboras Pleissas, Justinas Doellmanas ir Maciejus Lampe. Tiesa, specialistai pastebi, kad katalonams reikėjo Joey‘aus Dorsey stiliaus „centro“, kuris išvyko į NBA.
Daugelį nustebino „Barcelona“ sprendimas vietoj Kosto Papanikolaou pasikviesti Nantero ekipoje žaidusį Deshauną Thomasą. Xavieras Pascualis savo sprendimą motyvavo tuo, jog šis amerikietis yra komandinio stiliaus žaidėjas.
„Barcelona“ yra tvirta pretendentė žaisti Eurolygos finaliniame ketverte Madride kitų metų pavasarį.
Miuncheno „Bayern“
Žingsnis po žingsnio stiprėjanti „Bayern“ kalnų tarpsezoniu nenuvertė, bet įsigijo tris serbus: Duško Savanovičių, Vladimirą Štimacą ir perspektyvųjį Vasiliję Mičičių.
Jeigu „Bayern“ būtų kokioje nors kitoje grupėje, bet ne C, tuomet galima būtų drąsiai juos priskirti prie „Top 16“ dalyvių, tačiau tokioje situacijoje jiems teks gerokai pakovoti dėl kito etapo.
Stambulo „Fenerbahce Ulker“
Gerokai atsinaujinusi Turkijos komanda sieks reabilituotis už praėjusių metų fiasko, kai kova buvo baigta „Top 16“ etape, nors buvo deklaruoti siekiai žaisti finaliniame ketverte.
Andrew Goudelockas, Bogdanas Bogdanovičius, Janas Vasely, Ricky Hickmanas, Semihas Erdenas – tokie žinomi naujokai sustiprino Željko Obradovičiaus auklėtinių gretas. Bus labai įdomu stebėti, kaip seksis „Fenerbahce Ulker“ šioje sudėtingoje grupėje.
Atėnų „Panathinaikos“
Duško Ivanovičiaus treniruojama komanda šiemet deklaravo kuklius tikslus – Euroygos „Top 16“ etapą. Taip nutiko todėl, kad Graikijos čempionai sumažino biudžetą ir atjaunino sudėtį. Nors „žalieji“ ir atrodo gerokai kukliau nei ankstesniais metais, jie vis tiek išlieka pavojingi. Tuo galėjo įsitikinti Pirėjo „Olympiacos“, kuri taurės ketvirtfinalyje buvo priversta pripažinti amžinų varžovų pranašumą.
„Panathinaikos“ vadovams pavyko padaryti puikų pirkinį – Estabaną Batistą, kuris praėjusį sezoną siautėjo Turkijos lygoje. Nesiseka „žaliesiems“ su traumomis, kadangi vienas pagrindinių komandos variklių DeMarcusas Nelsonas patyrė traumą ir nežais gana ilgą laiką. Jį pakeitė Janis Blūmas.
Kad ir kaip keistai beskambėtų, bukmekeriai prognozuoja, kad „Panathinaikos“ užims 4–5 poziciją šioje grupėje. Tai reiškia, kad graikai po ilgo laiko gali likti už „Top 16“ borto.
Zgorželeco „PGE Turow“
Absoliutūs šios grupės autsaideriai yra būtent Lenkijos čempionai. Žvelgiant į sudėtį, „PGE Turow“ kalnų tikrai nenuvers. „Olympiacos“ nežibėjęs Mardy Collinsas, rumunas aukštaūgis Vladas Moldoveanu ir amerikietis Tony Tayloras – aplink šiuos žaidėjus turėtų suktis ekipos žaidimas.
Vargu, ar to pakaks, kad „PGE Turow“ prasibrautų toliau. Galbūt vieną pergalę namuose lenkai pasieks.
Norėdami komentuoti prisijunkite.