Dviženklį pranašumą išbarstę septyniolikmečiai per pratęsimą palaužė prancūzus ir žengė į pusfinalį

FOTOGALERIJA (40)
Birželio 30 d. 16:00
Lietuvos rinktinė pateko į pusfinalį (FIBA Europe nuotr.)

Lietuvos jaunių (iki 17 metų) rinktinė po labai sudėtingos kovos pateko tarp keturių stipriausių planetos komandų. Lietuviai 73:72 (25:10, 13:16, 10:20, 15:17, 10:9) per pratęsimą palaužė prancūzus ir žengė į pasaulio pirmenybių pusfinalį.

Pusfinalyje Gedimino Petrausko auklėtiniai kausis su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) komanda.

Susitikimą lietuviai pradėjo labai sėkmingai ir be priekaištų tvarkėsi su varžovais gynyboje. Per pusantros minutės Gedimino Petrausko auklėtiniai surengė spurtą 8:0, o prancūzams pelnius savo pirmuosius taškus mūsiškiai paleido dar porą tolimų metimų, kurių dėka atsiplėšė jau 16:2. Lietuvos rinktinė toliau išnaudojo visas pasitaikiusias progas (20:7), Arnas Velička atakavo be klaidų bei vedė savo komandą į priekį, o po pirmojo kėlinio mūsiškiai pirmavo 25:10.

Antrasis ketvirtis lietuviams buvo sudėtingesnis. Prancūzai gerokai atsigavo bei deficitą apmažino iki 8 taškų – 19:27. Nors pranašumą ir pavyko atstatyti, varžovai vėl ėmė jį mažinti (22:33), tačiau pagrindiniai lietuvių vedliai – A.Velička ir Ignas Sargiūnas – neprileido prancūzų arčiau. Su antrojo kėlinio sirena prancūzai dar paleido tritaškį, tad po ketvirčio rezultatas buvo 38:26.

Po didžiosios pertraukos vaizdas pasikeitė kardinaliai, nes vadžias perėmė prancūzai. Iš lietuvių turėto pranašumo teliko 2 taškai (40:38), o puolimas toliau smarkiai strigo. Iki kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 2 minutėms rezultatas jau tapo lygus (44:44) ir netrukus pranašumą įgavo jau prancūzai – 46:44. Po trečiojo ketvirčio lietuviai vis tik pirmavo 48:46.

Elvis Juozaitis ir Lukas Uleckas pataikė labai svarbius metimus (53:48), o kuomet rodėsi, kad prancūzai vėl bando persverti rezultatą, vis gelbėdavo tritaškiai. Rezultatas vėl tapo lygus po efektingo prancūzo dėjimo (58:58), tačiau A.Velička savo rinktinę pakėlė ant kojų, pataikęs tritaškį – 61:58. Prancūzai surengė rezultatyvią ataką ir dar išprovokavo Vitalijaus Kozio pražangą, bet realizuotas buvo tik vienas baudos metimas – 61:61. Liko 3 minutės, Ignas Sargiūnas buvo tikslus (63:61), tačiau šis pranašumas buvo labai trapus – 63:63. Pradėjo tiksėti paskutinė minutė, o rezultatas vis dar buvo lygus, prancūzai atakos nesurengė, lietuviai – taip pat, tad laukė pratęsimas.

Apylygė kova vyko pratęsimo metu, o kurti gražius dėjimus prancūzai nenustojo – 35:35. Grantas Vasiliauskas pataikė labai svarbų metimą (67:65), A.Velička pridėjo vieną baudos metimą – 68:65. Nors iš pranašumo netrukus liko vos taškas, šaltakraujišką tolimą tritaškį pataikė A.Velička, įmetęs jau 23-ąjį savo tašką – 71:67. E.Juozaitis buvo taiklus, o likus 40 sekundžių lietuviai pirmavo 73:69. Mūsiškiai dar galėjo suregzti ataką, bet jos laikas baigėsi, o tuo tarpu prancūzai pelnė dvitaškį su pražanga – 72:73. Liko 11,6 sekundės, A.Velička pametė kamuolį, krisdamas į užribį, tad kamuolys atiteko varžovams. Jiems užfiksuota pražanga puolime ir pergalė atiteko Lietuvai.

Lietuva: A.Velička 23 (5 rez. perd.), I.Sargiūnas 16, E.Juozaitis 10, G.Vasiliauskas 9, L.Kišūnas (6 atk. kam.) ir V.Kozys – po 6, L.Uleckas 3.

Prancūzija: J.Hoardas 21 (8 atk. kam.), I.Fervrier 13 (8 atk. kam.), Y.Ponsas 11, O.Sarras 7, E.Kayouloudas 6.