Dramatiškame finalo starte – pratęsimas ir „Ryto“ triumfas Kaune

FOTOGALERIJA (782)
Birželio 5 d. 17:50
„Rytas“ triumfavo Kaune („Betsafe-LKL“ nuotr.)

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo serija prasidėjo itin permaininga ir dramatiška kova.

Pirmąją pergalę serijoje įsirašė Vilniaus „Rytas“, kuris svečiuose po pratęsimo 89:88 (19:17, 24:19, 11:20, 23:21, 12:11) palaužė Kauno „Žalgirį“.

Antrosios serijos iki trijų pergalių rungtynės vyks penktadienį sostinėje.

Rungtynių pradžioje komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o po Edmondo Sumnerio dvitaškio priekyje buvo kauniečiai – 6:4. Rezultatą lygino Javinas DeLaurier (6:6), o Gytis Radzevičius smeigė tritaškį – 9:6. Justinas Gorhamas pridėjo dvitaškį (11:6), bet tikslus buvo ir Edmondas Sumneris – 8:11. Svečiai iš Vilniaus didino atotrūkį (15:8), tačiau tritaškį įmetė Lukas Lekavičius – 11:15. Marcusas Fosteris pasižymėjo tiksliu metimu (17:11), o dar labiau atotrūkį didino Lukas Uleckas – 19:11. Kauniečiai atsakė tiksliomis atakomis (15:19), o baudų metimus pridėjo Tomas Dimša – 17:19.

Kevarriusas Hayesas antro kėlinio starte lygino rezultatą (19:19), bet taškais atsakė ir Marcusas Fosteris – 21:19. Kauno ekipą truktelėjo L.Birutis (23:21), tačiau tritaškį realizavo R.J.Cole’as – 24:23. Vilniečiai vėl sužaidė sėkmingą atkarpą (29:25), kurią pratęsė R.J.Cole’as – 31:25. Kauno komanda atsakė sėkmingu žaidimu (28:31), o M.Echodas įmetė dvi baudas – 33:28. T.Dimša pasižymėjo metimu iš po krepšio (30:33), o A.Velička smeigė tritaškį – 36:30. E.Ulanovas įmetė dvi baudas (32:36), o antrąjį ketvirtį tritaškiu užbaigęs Margiris Normantas didino „Ryto“ persvarą iki 7 taškų – 43:36.

D.Riversas ėmė mažinti skirtumą, tačiau R.J.Cole‘as atsakė taikliu metimu, pro šoną nešovė ir J.Gorhamas – 47:39. Vis tik Lukas Lekavičius paleido tritaškį, E.Ulanovas sumetė baudas, o E.Sumneris vertė G.Žibėną prašyti pertraukėlės – 50:52. Iniciatyvą „Rytas“ prarado, Tomas Dimša rezultatą lygino, o D.Giedraitis persvėrė – 56:54.

M.Fosteris baudomis galėjo lyginti rezultatą, bet pataikė vieną metimą (57:58), tuo tarpu žalgiriečiai savo pozicijas tik gerino – 62:57. L.Lekavičius dar pataikė iš toli, bet jam dėjimu atsakė J.Gorhamas, bet skirtumas vis tiek augo kauniečių naudai iki dviženklio – 69:59. L.Lekavičius, atrodė, žlugdė vilniečių viltis (73:63), žaisti liko mažiau nei 3 minutės ir „Žalgiris“ buvo arčiau pergalės. Rankų „Rytas“ nenuleido: J.Gorhamas ir G.Radzevičius sparčiai rinko taškus (70:73), o M.Fosteris skirtumą rėžė iki minimalaus – 72:73. Tam užteko apie minutės. Svarbių baudų mesti stojo D.Giedraitis, jas realizavęs (75:72), bet taiklus buvo ir M.Echodas, taisęs M.Fosterio metimą – 74:75. L.Lekavičiui tritaškiu atsakė J.Gorhamas – rezultatas tapo lygus – 77:77. M.Fosteris nepataikė, tad komandų laukė pratęsimas.

Pratęsimą taškais atidarė L.Birutis, bet tritaškiu atsakė G.Radzevičius – 80:79. Rezultatas toliau svyravo abiejų ekipų naudai: baudas realizavo D.Giedraitis, bet du taškus rinko ir M.Fosteris – 82:81. A.Butkevičius lygino rezultatą, bet vėl apie save priminė M.Fosteris – 84:82. Liko pusė laiko, K.Hayesui į dėjimą tritaškiu atsakė G.Radzevičius (87:84), bet rezultatą švelnino L.Lekavičius – 86:87. Liko minutė, M.Echodas įrydeno svarbų kamuolį į krepšį, bet D.Giedraitis privertė G.Žibėną prašyti pertraukėlės – 89:88. „Rytas“ neužpuolė, o K.Hayesas prasižengė. Nors G.Masiulis baudas prametė, „Rytas“ pergalės neprarado.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 26 n.b.), Dovydas Giedraitis 16, Laurynas Birutis 14 (7 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 9, Edmondas Sumneris, Kevarriusas Hayesas, Demetre Riversas ir Tomas Dimša – po 6.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 19 (5 atk. kam., 5/6 trit.), R.J.Cole‘as (5 praž., 3 kld., 6 n.b.) ir Justinas Gorhamas (9 atk. kam.) – po 15, Marcusas Fosteris (0/6 trit., 5 n.b.) ir Martynas Echodas (12 atk. kam., 3/10 metimai) – po 12.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui

Gairės: lkl, Žalgiris, rytas