D.Adomaitis: apie japoniško krepšinio specifiką, įspūdingą trenerių štabą ir kone NBA prilygstančias sąlygas
pirma „MISsMATCH“ dalis (14)
Dainius Adomaitis – vienas tų lietuvių, kurie šiuo metu darbuojasi egzotinėje šalyje – Japonijoje. Strategas Krepsinis.net portalui pasakojo, kaip atrodo jo kasdienybė naujoje sau šalyje.
Tokijo „Alvark“ klube dirbantis strategas teigė, kad tokių darbo sąlygų iki šiol dar nebuvo matęs.
„2016–2017 metais, susijungus lygoms, prezidentas pasakė, jog jo tikslas – Japonijos lygą paversti antra stipriausia po NBA. Tuo metu tai atrodė lyg per drąsiai pasakytas tikslas. Tačiau praėjus laiko tai neatrodo visiškai neįmanoma. Skiriamos didžiulės lėšos klubams, infrastruktūrai, daug klubų turi sales arba planuoja jas pasistatyti. „Alvark“ klubas taip pat planuoja naują salę su naujausiomis technologijomis. Daug ženklų, kad po 3–4 metų tai bus labai konkurencinga lyga pasaulyje“, – „MISsMATCH“ sakė jis.
D.Adomaitis šalia savęs turi didžiulį trenerių štabą, kuriame gausu tiek asistentų, tiek fizinio rengimo specialistų bei medikų.
„Esame krepšinio treneriai, kurie turi savo biurą, yra fizinio rengimo treneriai – jie kitame biure, yra medicininis personalas ir yra klubo administracija. Mano biure esu aš, asistentas Uvis Helmanis, top asistentas krepšiniui ir top asistentas individualiam darbui. Jis turi du asistentus. Taip pat yra skautingo top asistentas, kuris irgi turi dar du asistentus“, – artimiausius štabo žmones vardino treneris.
„Alvark“ komanda yra sudarius puikias sąlygas ne vien žaidėjams, bet ir treneriams, o viena privilegijų – asmeninis virtuvės šefas.
„Visiškai viskas japoniška, gal tik dažnai nebūna specifinių patiekalų, jų būna tik kartais. Ten net asistentai kartais negali paaiškinti, iš ko kas pagaminta. Labai skaniai gamina, sakiau, užsirašysiu, kad per laisvą dieną pamokytų“, – šypsojosi treneris.
Daugiau apie krepšinį Japonijoje, Europos čempionatą ir Mindaugo Brazio vargus Klaipėdoje – antroje „MISsMATCH“ dalyje netrukus.
Pirmoje „MISsMATCH“ dalyje:
00:00 Japoniškos kultūros prisijaukinimas
05:00 kiek japonai stebi Europos rinką
09:30 klubų finansavimas
11:20 krepšinio populiarumas
15:00 didžiulis trenerių štabas
22:00 vienintelis pažįstamas asistentas
25:00 klaidos bendraujant su japonais
27:20 šeimos įspūdžiai
30:00 komandos komplektacija
33:40 covid protokolai
Norėdami komentuoti prisijunkite.