Čempionais tapę MRU krepšininkai iškilmingai sutikti Vilniuje
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionai Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai, savaitgalį tapę ir Europos universitetų sporto žaidynių (EUSA) čempionais, Lietuvoje sutikti su fomfaromis, skanduotėmis, ąžuolo vainikais, trispalvėmis bei limuzinu.
LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas čempioniškus pečius papuošė ąžuolo vainikais, o galiausiai čempionai po naktinę Lietuvos sostinę važinėjosi specialiai jiems užsakytu „Hummer“ klasės limuzinu.
Priminsime, kad MRU ekipa, vadovaujama Mindaugo Sakalausko ir Vytauto Poteliūno, Roterdame (Olandija) vykusiose Europos universitetų sporto žaidynėse (EUSA) žygiavo vien pergalingu keliu, o finale rezultatu 86:74 įveikė galingąją Turkijos Fatiho universiteto ekipą.
EUSA finalo rungtynėse net 34 taškus pelnęs MRU lyderis Gediminas Orelikas buvo pripažintas naudingiausiu turnyro žaidėju. Paulius Dambrauskas prie pergalės pridėjo 23 taškus.
„Aukso medaliai – ilgo ir nuoseklaus darbo vaisius. Gediminas Orelikas, Paulius Dambrauskas ir kiti „auksiniai berniukai“ yra labai svarbi, tačiau ne vienintelė pergalės dalis. Daugelis pamirštame, kad MRU link šio triumfo ėjo ne vienerius metus. Trenerių Vytauto Poteliūno ir Mindaugo Sakalausko tandemas išugdė Europos čempionus. Ačiū Jums“, – sveikindamas naujuosius Europos čempionus sakė LSKL prezidentas R. Cibauskas.
Kartu su MRU vaikinų komandą į Lietuvą grįžo ir VDU merginų rinktinė, kuri EUSA žaidynėse užėmė penktąją vietą.
Per dešimt metų – 6 aukso medaliai
Nuo 2005 metų Lietuvos universitetai net šešis kartus tapo stipriausiais visoje Europoje. Penkis kartus nugalėtojų taurę į viršų kėlė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai, šiais metais – MRU.
2007 metais Tailande Lietuvos studentų krepšinio rinktinė tapo universiados čempione, 2011 metais Kinijoje pasidabino bronzos medaliais.
Paprašytas įvardinti Lietuvos universitetų dominavimo Europoje ir pasaulyje priežastis, LSKL prezidentas R. Cibauskas sakė, kad pagrindinis veiksnys – jaunieji Lietuvos krepšininkai turi puikias sąlygas studijuoti ir sportuoti.
„Per paskutinius dešimt metų pavyko sukurti sąlygas jauniems sportininkams ne tik profesionaliai sportuoti, bet ir mokytis. Daugelis jaunų krepšininkų lieka Lietuvoje, čia jie atstovauja Lietuvos krepšinio klubams bei kartu studijuoja, žaidžia savo universiteto krepšinio komandose. Šiandien retas jaunas krepšininkas renkasi legionieriaus karjerą, kai tuo tarpu prieš dešimtmetį dažnas mokyklą baigęs žaidėjas rinkdavo studijas ir karjerą JAV“, – sakė LSKL prezidentas.
LSKL vadovo teigimu, vis labiau globalėjančiame pasaulyje krepšininkas turi būti ne tik geras sportininkas, bet ir teigiamas pavyzdys jaunam žmogui.
Rinktinės pagrindas – buvę LSKL žaidėjai
R. Cibauskas pastebi, kad Pasaulio čempionatui besiruošiančios vyrų krepšinio rinktinės pagrindą sudaro LSKL čempionate žaidę krepšininkai.
Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas, Jonas Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, Adas Juškevičius, Šarūnas Vasiliauskas, Žygimantas Janavičius – skirtingu laiku atstovavo VDU komandai, kuri net penkis kartus tapo stipriausia ekipa Europoje.
MRU studijuojantys krepšininkai: Eimantas Bendžius, Gediminas Orelik ir Paulius Dambrauskas netolimoje ateityje gali papildyti pagrindinę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sudėtį.
R. Cibauskas teigė, kad LSKL tapo idealia vieta jauniems talentams tobulėti.
„Auksiniais berniukais ne gimstama, bet tampama. Daugelis trenerių sutiks su manimi, norint išugdyti gerą krepšininką – jis turi žaisti. LKL klubams atstovaujantys jauni krepšininkai dažnai negauna pakankamai žaidybinio laiko, kai tuo tarpu LSKL čempionate jie gali atsiskleisti. Gedimino Oreliko ir kitų didiesiems Lietuvos klubams atstovaujančių krepšininkų žaidimas studentų lygoje yra naudingas visiems – tiek klubams, tiek ir pačiam žaidėjui, kadangi čia jie gauną progą parodyti, ko yra verti“, – kalbėjo LSKL prezidentas.
Norėdami komentuoti prisijunkite.