Beveik visą mačą pirmavę septyniolikmečiai dramoje prieš ispanus neatsilaikė

FOTOGALERIJA (80)
liepos 2 d. 14:30
D.Buika ir A.Butajevas buvo ryškiausiais rinktinės veidais (FIBA nuotr.)

Septyniolikmečių pasaulio čempionate finišuoja pirmasis etapas – atkrintamųjų medį sudėliosiančios grupių rungtynės.

Stambule dėl pirmosios vietos A grupėje kovoję lietuviai (2/1) po atkaklios kovos 75:80 (20:18, 22:17, 23:21, 10:24) krito prieš Ispaniją (3/0).

Lygiai prasidėjusiame mače prabėgus kiek daugiau nei 5 minutėms lietuviai nežymiai truktelėjo į priekį – 13:8. Ispanai toli mūsiškių nepaleido ir visą laiką atsiliko 2–4 taškais, o kėlinys pasibaigė Lietuvai pirmaujant 20:18.

Antrajame ketvirtyje 4 taškais iš eilės startavę ispanai išsiveržė į priekį – 22:20. Prabėgus 6 minutėms Ispanija dar pirmavo 32:29, bet tada Lietuva spurtavo 9:0 ir perėmė iniciatyvą – 38:32. Sužaidus pusę rungtynių Tomo Urbelionio auklėtiniai turėjo 7 taškų pranašumą – 42:35.

Po ilgosios pertraukos abi rinktinės grįžo banguotai – Matas Deniušas atnešė dviženklę persvarą (47:37), ispanai savo spurtu ją aptirpdė iki vieno metimo (46:49). Dovydas Buika ir Majus Bulanovas situaciją stabilizavo dvitaškiais su pražangomis, naują rekordinę persvarą atnešė pastarojo tritaškis (60:48). Tolimu metimu trečiąjį kėlinį uždarė Grantas Strelčiūnas – 65:56.

Lemiamame ketvirtyje lietuvių puolimas strigo, o ispanai rezultatą išlygino likus žaisti dvi minutes – 73:73. Lietuviams pranašumą grąžino sudėtingas Kajaus Mikalausko metimas, ispanai atsakė tritaškiu – 75:76. Tomo Urbelionio auklėtiniams kitoje aikštės pusėje užpulti nepavyko, o varžovai pataikė tik pirmuosius baudų metimus, tačiau atkovojo kamuolius puolime ir taip įtvirtino pergalę.

Mačas nepasižymėjo išskirtiniais individualiais pasirodymais – abejų komandų rezultatyviausi žaidėjai surinko po 15 taškų, naudingiausiais tapo po 17 naudingumo balų surinkę aukštaūgiai.

Abi komandos strigo atakuodamos iš toli (lietuviai – 9/29, 31 procentas, ispanai – 5/19, 26 procentai), o T.Urbelionio auklėtiniai klydo pustrečio karto dažniau už varžovus (15 prieš 6).

Žemesnes pozicijas A grupėje išsidalino Puerto Rikas (1/2) ir Filipinai (0/3).

Antroji vieta grupėje lietuviams reiškia aštuntfinalio mačą prieš Kiniją (1/2), kurie šiame čempionate jau yra pateikusi staigmeną, 73:70 nugalėdama Prancūziją (1/2).

Ispanija: Gildas Gimenezas 15 (7 atk. kam.), Maximo Garcia-Plata 12, Guillermo Del Pino 11, Ianas Platteeuwas 10 (8 atk. kam.).

Lietuva: Dovydas Buika 15 (4/12 metimų, 4 rez. perd.), Kajus Mikalauskas 12, Artūras Butajevas (10 atk. kam.) ir Majus Bulanovas (2/5 tritaškių) po 11, Matas Deniušas 6 (5 atk. kam.), Mantas Liutkevičius (5 rez. perd., 3 klaidos), Grantas Strelčiūnas, Adomas Pocius ir Erikas Sirgedas po 5, Ignas Urbonas (21 minutė, 5 atk. kam.) ir Rokas Norutis nepasižymėjo, Arminas Vilkas nežaidė.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui