Amžinos M.Kalniečio dublerio paieškos: blankų kandidatų žaidimą praskaidrina tik vienas įžaidėjas
(32)Kiekvienais metais Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris susiduria su ta pačia problema ir sulaukia to pačio klausimo iš žurnalisto – kas gi taps Manto Kalniečio dubleriu viename ar kitame turnyre.
Jonas Kazlauskas per pastaruosius metus išbandė Šarūną Vasiliauską, Adą Juškevičių ir Vaidą Kariniauską, bet nė vienas iš jų taip ir netapo tuo tvirtu rinktinės nariu, kuris leistų atsipūsti M.Kalniečiui. Dabar ta pati dilema užgriuvo Dainiaus Adomaičio pečius, kadangi situacija nepasikeitė ir vėl stebimų žaidėjų sąraše yra tos pačios pavardės. Kaip rungtyniauja potencialūs rinktinės įžaidėjai ir ko galima tikėtis, jus supažindina portalas Krepsinis.net.
Lukas Lekavičius, Kauno „Žalgiris“ (17 min., 7,3 tšk., 2,2 atk. kam., 3,1 rez. perd., 1,5 kld., 7,2 naud. bal. Eurolygoje)
Praėjusiais metais J.Kazlausko kvietimo į stovyklą nesulaukęs L.Lekavičius gavo savotišką spyrį į užpakalį ir šiame sezone rungtyniauja tikrai geriau. Nors „Žalgiris“ turi tiek Leo Westermannas, tiek Keviną Pangosą, lietuvis savo minučių gauna, tačiau jam dar trūksta stabilumo. Viename mače jis gali įmetė dviženklį taškų skaičių ir būti agresyvus, bet jau kitame atrodo visiškai tuščias ir per savo laiką nieko gero nenuveikia. Vis dėlto būtent L.Lekavičius atrodo geriausiai iš visų įžaidėjų bei realiausiai pretenduoja vykti į „Eurobasket 2017“.
Kariniauskas
Vaidas Kariniauskas, Kantu „Red October“ (16 min., 2,2 tšk., 1,2 atk. kam., 2,7 rez. perd., 1 kld., 2,7 naud. bal. Italijos lygoje)
Iš Graikijos antrojo diviziono – tiesiai į olimpinę Lietuvos vyrų rinktinę. Tokį šuolį padaręs V.Kariniauskas rudenį persikėlė į Italijos aukščiausiosios lygos klubą ir sužavėjo patį Rimą Kurtinatį, kuris negailėjo gerų žodžių šiam įžaidėjui. Labai įdomu būtų sužino, ar specialistas dabar nekalbėtų kitaip, kadangi V.Kariniauskas absoliučiai nepateisino į jį dėtų vilčių ir tikrai nepadėjo tautiečiui išsaugoti savo darbovietės. 23-ejų alytiškis tikrai greitai galės krautis lagaminus, jeigu nepagerins žaidimo, kadangi naujasis vyr. treneris iš Ukrainos šiam atakų organizatoriui jokių sentimentų neturi ir ieškos žaidėjo, kuris duos daugiau naudos komandai. Italijos pirmenybių autsaiderių gretose demonstruojamas žaidimas nieko gero nežada.
Janavičius
Žygimantas Janavičius, Panevėžio „Lietkabelis“ (15 min., 3,9 tšk., 1,8 atk. kam., 2 rez. perd., 1,5 naud. bal., 2,4 kld. Europos taurėje)
Jeigu alytiškis dar svajoja praverti rinktinės duris arba bent jau gauti pakvietimą į stovyklą, tai turėtų savo žaidimą gerokai pagerinti. Idealias sąlygas pasireikšti turėjęs gynėjas pralaimėjo konkurencinę kovą menkai kam Europoje pažįstamam Lorenzo Williamsui, kuris žaidžia daugiau minučių, o Ž.Janavičiui belieka tenkintis likusiu laiku. Vėl į akis krenta didesnis klaidų skaičius nei rezultatyvių perdavimų, o pataikymas apskritai yra visiškas Achilo kulnas: 38,9 proc. dvitaškių, 25 proc. tritaškių ir 28,6 proc. baudų. Sunku įsivaizduoti, kad 27-erių Ž.Janavičius sulauktų D.Adomaičio skambučio.
Vasiliauskas
Šarūnas Vasiliauskas, Ušako „Sportif“ (12 min., 5,3 tšk., 1 rez. perd., 1,4 kld., 2 naud. bal. Ispanijos pirmenybėse)
27-erių įžaidėjas priešpaskutinėje Ispanijos lygos komandoje neišbuvo sezono – persikėlė į Turkiją. Ispanijos žiniasklaida rašo, kad Badalonos „Joventut“ vadovai tikėjosi, kad lietuvis per savo 16–20 žaidimo minučių atneš daugiau naudos komandai, tačiau liko nusivylę, todėl priėmė abiems pusėms palankų sprendimą – leido Š.Vasiliauskui išvykti į kitą komandą. Š.Vasiliauskui būtų didelis privalumas praleisti visą sezoną pajėgiausioje Europos lygoje, bet dabar galės save parodyti ne ką mažiau stipriose Turkijos pirmenybėse ir Čempionų lygoje. Belieka tikėtis, kad Š.Vasiliauskas pasinaudos šansu, nes kitaip teks kitą vasarą vėl grįžti į Lietuvą, kur jo geidžia būrys komandų.
Girdžiūnas
Mindaugas Girdžiūnas, Klaipėdos „Neptūnas“ (22 min., 7,2 tšk., 2,9 atk. kam., 3,1 rez. perd., 2,1 kld., 6,8 naud. bal. FIBA Čempionų lygoje)
Paties D.Adomaičio auklėtinis, kuriam daugelis sirgalių jau mato vietą kitų metų rinktinėje. Tie patys aistruoliai norėjo klaipėdietį matyti ir olimpiadoje, bet tada Jonas Kazlauskas „atkabino“ M.Girdžiūną vieną pirmųjų. Sausį 28-ąjį gimtadienį švęsiantis krepšininkas yra atakuojančio tipo atakų organizatorius ir labiau mėgsta pats mesti, o ne kurti progas kitiems. Tokio stiliaus įžaidėjus mėgsta D.Adomaitis „Neptūne“, bet ar jam reikės M.Girdžiūno rinktinėje, pamatysime. Faktas toks, kad šio sezono M.Girdžiūnas yra tik blankus šešėlis to M.Girdžiūno, kuris žaidė antroje praėjusio sezono dalyje.
Juškevičius
„X faktorius“: Adas Juškevičius, Saragosos „Tecnyconta“ (18 min., 6,5 tšk., 0,5 atk. kam., 0,8 rez. perd., 5,4 naud. bal. Ispanijos lygoje)
A.Juškevičius šiemet su rinktine keliavo į olimpiadą, bet ten buvo daugiau turistas nei žaidėjas. Vis dėlto tai yra gynėjas, kuris labiau atakuoja nei kuria proga. Saragosos klube lietuvis vėl daugiausiai laiko gauna kaip atakuojantis gynėjas, tačiau per savo karjerą yra rungtyniavęs įžaidėjo pozicijoje. D.Adomaičiui tokio stiliaus žaidėjai tinka. Bent jau taip yra „Neptūne“. Kaip bebūtų, A.Juškevičius kaip rotacinis gynėjas, galintis žaisti per dvi pozicijas, yra neblogas pasirinkimas. Juolab, kad sezonas stiprioje lygoje turėtų jam išeiti į naudą, nors ir nebuvo pradėtas nuo pat pirmojo turo.
Norėdami komentuoti prisijunkite.