07-27, 12:00
Olimpiada
Australija
0
Ispanija
0
07-27, 14:30
Olimpiada
Vokietija
0
Japonija
0
07-27, 18:15
Olimpiada
Prancūzija
0
Brazilija
0
07-27, 22:00
Olimpiada
Graikija
0
Kanada
0
07-28, 12:00
Olimpiada
Pietų Sudanas
0
Puerto Rikas
0
07-28, 18:15
Olimpiada
Serbija
0
JAV
0
07-30, 12:00
Olimpiada
Ispanija
0
Graikija
0
07-30, 14:30
Olimpiada
Kanada
0
Australija
0
07-30, 18:15
Olimpiada
Japonija
0
Prancūzija
0
07-30, 22:00
Olimpiada
Brazilija
0
Vokietija
0
07-31, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
Serbija
0
07-31, 22:00
Olimpiada
JAV
0
Pietų Sudanas
0
08-02, 12:00
Olimpiada
Japonija
0
Brazilija
0
08-02, 14:30
Olimpiada
Australija
0
Graikija
0
08-02, 18:15
Olimpiada
Kanada
0
Ispanija
0
08-02, 22:00
Olimpiada
Prancūzija
0
Vokietija
0
08-03, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
JAV
0
08-03, 22:00
Olimpiada
Serbija
0
Pietų Sudanas
0

„Žalgirio“ naujokas – visas reikiamas savybes įsitvirtinti Eurolygoje turintis žaidėjas (117)

liepos 10 d., 14:52
T.Wallace'as debiutuos Eurolygoje
T.Wallace'as debiutuos Eurolygoje
Edgaras Pulkovskis

Kauno „Žalgirio“ komanda pristatė dar vieną naujoką – pirmą kartą Eurolygoje rungtyniaus Tyrone‘as Wallace‘as.

30-metis Eurolygos debiutantas – visiškai į turnyro amžiaus vidurkį pataikantis žaidėjas. Realybė tokia, kad jaunų pajėgių žaidėjų rinkoje yra vienetai, nes daugelis talentingų 24–26 metų atletų renkasi Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) kovas. Situaciją iš už Atlanto įsigyti kažką, kas nepritampa pajėgiausioje lygoje, sunkina ir atsiradę dvipusiai kontraktai.

2016 metų NBA naujokų biržoje paskutinis, 60-as, pakviestas T.Wallace‘as bandė įsitvirtinti lygoje ir savo šansų turėjo: nuo G lygos kovų pradėjęs jis persikėlė į NBA 2017–2018 m. sezonui ir per ketverius metus sužaidė 112 mačų. Tiesa, net 92 iš jų buvo per pirmus dvejus metus, praleistus Los Andželo „Clippers“ gretose. Vėliau Atlantoje tik 14 rungtynių ir vos 6 – su Naujojo Orleano „Pelicans“ marškinėliais. NBA karjeros vidurkiai yra 15 minučių ir 5,1 taško.

REKLAMA

G lygos pakankamai atsikandęs T.Wallace‘as 2022 metais nutarė pasukti į Europą. NBA skautai tuomet išskyrė, kad įsitvirtinti NBA jam nepasisekė todėl, kad neturėjo stabilaus metimo iš perimetro, o atletiškumo ir greičio prasme nebuvo niekuo išskirtinis tarp kitų NBA gynėjų.

Turbūt metimas iš perimetro yra pirmas dalykas, apie kurį reikėtų pradėti kalbėti T.Wallace‘o sąraše. Šiuolaikiniame krepšinyje gynėjai privalo bausti varžovus tolimais šūviais, ypatingai tokiame aukštame lygyje kaip Eurolyga. T.Wallace‘as toli gražu nėra stabilus snaiperis – 26,9 proc. (21/78) pirmajame sezone Europos taurėje su Paryžiaus „Paris“ apranga, bet 39,1 proc. (45/115) praėjusiame sezone Ankaros „Turk Telekom“ gretose.

Tame pačiame sezone Turkijos lygoje T.Wallace‘as įmetė 30,2 proc. (54/179) tritaškių. Svyravimai karjeros metu yra jam gana įprastas reiškinys. Toli gražu T.Wallace‘as nėra blogas metikas iš toli, o jo procentus dažnai gadina labai sudėtingi metimai, kitaip dar vadinami „mažo procento metimais“. Nieko nuostabaus, nes tiek Ankaroje, tiek Paryžiuje jis buvo pagrindinis žmogus su kamuoliu ir pats pradėdavo bei pats baigdavo atakas, tad beprotiškų metimų buvo labai nemažai.

REKLAMA

Reikia pažymėti, kad T.Wallace‘as atrodo patobulinęs metimą iš toli, ypatingai po driblingo, kas būdavo jo didžiausia problema. Iš statinių padėčių jis pataikė neblogai, bet po driblingo metimai buvo ta vieta, kur reikėjo stipriai padirbėti.

Baudų pataikymas irgi buvo problema už Atlanto, kur procentas siekė apie 65. Tuo tarpu persikėlus į Europą nuo horizontaliosios linijos pataikoma jau 75–76 procentais.

Pagrindinė T.Wallace‘o stiprybė puolime yra geras žaidimas „vienas prieš vieną“. Puiki kamuolio kontrolė, galimybė keisti kryptį su kamuoliu, puikus kūno balansas ir galimybė keisti greitį. Paėmus kamuolį į abi rankas daromas platus dvižingsnis, kuris varžovus palieka už nugaros. Mėgsta ne tik veržtis iki galo, bet ir atlikti vidutinį metimą.

T.Wallace‘ą dažnai varžovai stabdydavo pražangomis – 5,2 per mačą išprovokuotos nuobaudos Europos taurėje ir po beveik 4,5 mesto baudos metimo per susitikimą. Agresyvumo su kamuoliu šiam žaidėjui tikrai nestinga.

REKLAMA

Puolimo arsenalui labai praveržia jo dydis – 196 cm ūgio gynėjas su 208 cm ištiestų rankų ilgiu. Ilgos rankos matomos vizualiai, kurios padeda atlikti kokybišką metimą net ir varžovams iškėlus rankas.

Nepaisant to, kad T.Wallace‘as yra visiškai į puolimą orientuotas žaidėjas, geba ir kurti progas komandos draugams. Žinoma, kad tai nėra aikštės generolas, kuris sustatys kitus žaidėjus į reikiamas vietas ir išdalins perdavimus, kur jų reikės. Daugiau kūryba atsiranda draskant varžovų gynybą ir nusimetant kamuolį, dažniausiai, į aikštės kampus. Svarbi detalė, kad nebandoma žūtbūt „lipti į medį“, bet susidūrus su dviguba gynyba iškart ieškomas laisvas komandos draugas.

Blogas dalykas – T.Wallace‘as yra gana daug klaidų darantis žaidėjas. Dažnai prarasti kamuoliai būna dėl pernelyg didelio skubėjimo aštrinti atakas, taip pat susidūrus su varžovų agresyvia gynyba prieš jį dar būnant tolokai nuo tritaškio linijos. Pasitaikė epizodų, kai T.Wallace‘as pamesdavo galvą po nesėkmingų epizodų ir žūtbūt norėdavo atsirevanšuoti varžovams, o tokie bandymai labiau priminė bandymą „galva pramušti sieną“ nei logiškas atakų pabaigas.

Krepšinis žaidžiamas abejose aikštės pusėse ir T.Wallace‘as prie savojo krepšio irgi turi ką pasiūlyti. Jau minėtos jo ilgos rankos, kurios padeda išmušti kamuolį net varžovams būnant už nugaros arba bandant nutraukti perdavimus. Solidus kojų darbas, geras šoninis judėjimas, fiziškumas, stiprus kūnas. Tiesa, yra viena sąlyga – T.Wallace‘as gerai ginasi, kai yra motyvuotas tai daryti. Kartais per vienerias rungtynes jis sugebėdavo parodyti du visiškai skirtingus gynybinius veidus. Jeigu komandai sekasi ir jam tą dieną krenta metimai, gynyboje jis yra labai aktyvus. Jeigu ekipa jau turi didelį deficitą, o jam puolime žaidimas nesiklijuoja, gana anksti nuleidžia rankas ir pastangų lygis krenta ženkliai.

REKLAMA

T.Wallace‘ui reikėtų pagerinti lindimą pro užtvaras, kadangi dažnai kliūna už jų ir puolantysis žaidėjas įgauna laisvą koridorių krepšio link arba tiesiog netrukdomą metimą. Trūksta disciplinos ir koncentracijos komandinėje gynyboje, ir asmeniniuose veiksmuose, kai kartais pramiegamas varžovo įkirtimas arba tiesiog leidžiama pernelyg lengvai oponentui patogioje vietoje priimti kamuolį.

Wallace'as Wallace'as

Dar viena gera savybė – patikima kova dėl kamuolių. Su savo ilgomis rankomis pasiekia nemažai kamuolių, neblogai atsitveria savo oponentus. Sugriebus kamuolį pats, geba pradėti greitą ataką „nuo kranto iki kranto“.

Apibendrinus galima pasakyti, kad „Žalgirio“ rizika yra pasverta ir teisinga. T.Wallace‘as buvo vertas Eurolygos jau po sezono Paryžiuje, bet dar vieneri metai Europos taurėje jam davė daug naudos prisitaikant prie europietiško krepšinio, ypatingai priimant sprendimus. Eurolygoje tokio tipažo žaidėjai yra labai brangūs ir labai paklausūs, tad „Žalgiriui“ reikėjo ieškoti kito kelio. Šalia Sylvaino Francisco pasirinktas šiame turnyre neišbandytas žaidėjas. Abu jie galės rungtyniauti ir kartu aikštelėje, ir keisti vienas kitą. Prancūzas jau žino, kas yra Eurolyga, ir reikalui esant galės aikštelėje praleisti daugiau laiko, jeigu T.Wallace‘o adaptacijos laikotarpis užsitęs. Vis dėlto didelės prabangos ilgai laukti „Žalgiris“ neturi, nes būtent ant šitų dviejų gynėjų yra pastatytas visas kauniečių žaidimas perimetre.

REKLAMA

Įdomi ir vienerių metų kontrakto detalė – ar pats „Žalgiris“ nėra tikras dėl T.Wallace‘o sėkmės Eurolygoje, ar žaidėjas mano, kad gali sužibėti taip, jog po sezono sulauktų elitinių šio turnyro klubų pasiūlymų. Veikiausiai, kad labiau artimas antras variantas, nes dabar T.Wallace‘o kaina rinkoje buvo tarp 400–500 tūkstančių eurų, o jeigu Eurolygoje būtų parodytas geras žaidimas, galima tikėtis ir dukart didesnės algos kitąmet.

Didžiausias klausimas, kaip T.Wallace‘as atrodys Eurolygoje, kai neturės tiek laisvės savo veiksmuose puolime. Vis dėlto tiek „Paris“, tiek „Turk Telekom“ buvo Europos taurės vidutiniokės, kurios ir vietinėse pirmenybėse nieko nepasiekė – „Paris“ tą sezoną liko tik 9-a, o Turkijos sostinės klubas – 8-as.

14 metimų vidurkį praėjusiame sezone turėjęs T.Wallace‘as visada turėjo žalią šviesą puolime. „Žalgiryje“ jis turės daugiau partnerių, kurie galės užbaiginėti atakas. Taip pat faktorius yra ir gynybos – jeigu T.Wallace‘as leis sau atsipalaiduoti ir neatiduoti visų jėgų prie savojo krepšio, Andrea Trinchieri to tikrai netoleruos bei sodins legionierių ant suolo. Akivaizdu, kad T.Wallace‘ui reikės taikytis ne tik prie kitokio turnyro, kito kitokio vaidmens, bet ir prie gerokai griežtesnio trenerio nei jį turėjo per savo kol kas trumpą karjerą Senajame žemyne. Kaip bebūtų, T.Wallace'as turi reikiamą įgūdžių paketą, kad įsitvirtintų Eurolygoje, tik reikia, jog tolimi metimai kristų geriau nei 30 proc. tikslumu, nes kitaip varžovai ims taikyti rizikas ir kirsti užtvaras pro apačią, taip uždarydami kelius prasiveržimams ir atiduodami metimą iš perimetro.

„Žalgiris“ dabar suprojektavo sudėtį, kuri turės daug daugiau puolime variantų nei Keenanas Evansas. Jo indėlį bus bandoma kompensuoti 2–3 žaidėjais. Be jau minėtų T.Wallace‘o ir S.Francisco galimybių puolime, nereikia pamiršti, kad ir Mattas Mitchellas gali susikurti progas sau, o kur dar Deividas Sirvydis, kuris Europos taurėje buvo net rezultatyvesnis už T.Wallace‘ą.

„Ilgoji pertrauka“: Šeškus „M Basket“ ekipai, Jaručio statusas klube, kodėl „CBet“ pasirinko Šernių, o ne Eglinską, iš piršto laužti gandai, Maksvyčio laimėjimai ir Paryžiaus korta, Alexo Antetokounmpo atvykimo į Lietuvą detalės ir krepšinio pasaulio žmonių reakcija į kritiką


Gairės: tyrone wallace
117 komentarai
Naujausi komentarai (117)
Geriausiai ivertinti (117)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
TVARKARAŠTIS