0
08-03, 22:00
0
0

Stebuklą rungtynių pabaigoje sukūręs E.Venskaus klubas – Nyderlandų čempionas (5)

Gegužės 29 d., 17:15
E.Venskus tapo šalies čempionu

Nyderlandų lygos finale lemtingą pergalę pasiekė Eriko Venskaus atstovaujama Leideno „ZZ Leiden“ ekipa.

Lietuvio klubas namie 82:81 (14:20, 14:16, 22:24, 32:21) palaužė Groningeno „Donar“ ekipą ir seriją laimėjo 3:2

Likus žaisti 2,5 minutės Groningeno komanda turėjo 16 taškų pranašumą 77:61. Dviženklis skirtumas tarp komandų dar buvo ir likus žaisti pusantros minutės – 79:68. „Donar“ ekipa ėmė klysti, o Leideno klubas už tai baudė tritaškiais ir po Luuko Van Bree tritaškio ekipas skyrė jau tik 2 taškai (79:81), vėliau jis pataikė vieną baudą iš dviejų – 80:81. Likus žaisti 9 sekundėms Groningeno komanda suklydo, o Thomasas Rutherfordas išprovokavo pražangą ir išplėšė pergalę baudomis – 82:81.

E.Venskus aikštėje praleido 21 minutę, pelnė 4 taškus (1/1 dvit., 0/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, išprovokavo 4 pražangas, sykį suklydo ir surinko 3 naudingumo balus.

Nugalėtojams Deionas Hammondas įmetė 18 taškų (8/11 dvit.), L.Van Bree surinko 17 (4/6 trit.). Pralaimėjusiems Clay’us Mounce’as įmetė 24 taškus (7 atk. kam.).