„Ryto“ dubleriai iškovojo pergalę, „Žalgirio“ – patyrė nesėkmę (1)

Vasario 22 d., 21:05
M.Babraitis buvo naudingas (Foto: Rokas Lukoševičius)
Šaltinis: NKL

Svarbią pergalę „7bet-NKL“ čempionate pasiekė Vilniaus „Rytas-2“ (11/25), kuris išvykoje 90:87 (17:26, 26:20, 21:19, 26:22) dramatiškai nugalėjo paskutinėje vietoje esančią „Šilutę“ (8/27).

Šis mačas buvo reikšmingas abiems ekipoms, kadangi po šios laimėjimo vilniečiai nebeturi teorinių šansų likti paskutinėje vietoje ir toliau tęsia kovą dėl atkrintamųjų.

Jeigu „Šilutei“ visgi pavyktų laimėti likusius tris susitikimus, o „Ryto“ dubleriai daugiau pergalių nebeiškovotų, dėl geresnio tarpusavio pergalių santykio sostinės ekipa būtų aukščiau.

Likus 29 sekundėms Patrickas Robinsonas sumažino šeimininkų deficitą (87:89), o Ernestas Jaškus pridėjo perimtą kamuolį iš Igno Urbono.

Šansą persverti rezultatą turėję šilutiškiai per naują atakos laiką nesusikūrė metimo, o po svečių minutės pertraukėlės prasižengė prieš Arūną Rimkų, kuris realizavo vieną baudą iš dviejų (90:87).

9 sekundes lemiamai atakai turėję šilutiškiai galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau Ernesto Jaškaus tolimas šūvis buvo netikslus.

„Ryto“ dublerius į pergalę vedė Arnas Adomavičius, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 20 taškų (6/10 dvit., 2/9 trit., 2/2 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 16 naudingumo balų.

Šilutiškių lyderis Robinsonas per 30 minučių pelnė 30 taškų (12/20 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 32 efektyvumo balus.

Šeimininkai vertėsi be Jaleno Warreno, o sostinės jaunimas – be Ganto Križanausko ir Pauliaus Velučio.

„Šilutė“: Patrickas Robinsonas 30 (12/20 dvit., 7 atk. kam., 32 naud.), Laurynas Balkūnas 13 (5/9 dvit.), Jevgenijus Balabanas 10 (3/4 trit.), Ernestas Jonkus (2/5 trit.) ir Ernestas Jaškus (6/6 baud., 5 atk. kam., 4 per. kam.) po 8.

„Rytas-2“: Arnas Adomavičius 20 (6/10 dvit., 2/9 trit., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld.), Modestas Babraitis (6/10 dvit., 6 atk. kam.) ir Gediminas Alisas (4/11 dvit., 6 atk. kam.) po 15, Ignas Urbonas 10 (8 atk. kam., 2 blok., 5 kld.), Ernestas Naruševičius 9 (5 atk. kam.), Danielius Kasparas 8 (4/5 dvit.).

Lemiamas „Sūduvos-Mantingos“ spurtas atnešė pergalę prieš „Žalgirį-2“

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (28/7) ekipa, vedama Egidijaus Dimšos, laimėjo 28 kartą šiame „7bet-NKL“ sezone. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai savo aikštėje 81:63 (23:19, 23:19, 11:16, 24:9) susitvarkė su Kauno „Žalgiriu-2“ (16/20).

Asmeninį rezultatyvumo rekordą pakartojęs Dimša per 26 minutes pelnė 27 taškus (9/12 dvit., 1/1 trit., 6/11 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo net 12 pražangų bei surinko 34 efektyvumo balus.

Prieš lemiamą kėlinį marijampoliečiai pirmavo vieno metimo persvara (57:54), tačiau tada šeimininkai suaktyvino gynybą ir spurtavo 10:0 atkarpa (67:54).

Per likusį laiką kauniečiams pavyko sumažinti deficitą iki vienaženklio (61:70), bet Dimšos 7 pelnyti taškai iš eilės atstatė „Sūduvos-Mantingos“ pranašumą (77:63) ir padėjo paskutinį tašką šiame susitikime.

Žalgiriečių gretose Justas Stonkus per 27 minutes surinko 16 taškų (1/3 dvit., 2/5 trit., 8/8 baud.), 3 atkovotus kamuolius ir 12 naudingumo balų.

Svečiams ant parketo nepadėjo Dovydas Buika, Aleksas Bieliauskas ir Mantas Juzėnas.

„Sūduva-Mantinga“: Egidijus Dimša 27 (9/12 dvit., 6/11 baud., 7 atk. kam., 34 naud.), Dominykas Domarkas 18 (4/10 dvit., 2/3 trit., 4 rez. perd.), Justas Nausėdas (6 atk. kam.) ir Vytautas Šulskis (9 atk. kam.) po 8, Žygimantas Šimonis 7.

„Žalgiris-2“: Justas Stonkus 16 (2/5 trit., 8/8 baud., 4 kld.), Gvidas Gicevičius 11 (3/5 trit.), Matas Vokietaitis (4/7 dvit.) ir Nedas Montvila (3/8 dvit.) po 9.

„Telšių“ puolimo uraganas paskutiniame kėlinyje nušlavė šakiškius

Po kluptelėjimo Palangoje „Telšiai“ (28/8) tvirtai sugrįžo ant pergalingų bėgių. Telšiškiai išvykoje 104:76 (26:26, 23:17, 19:19, 36:14) pervažiavo Šakių „Vytį-VDU“ (17/18).

Atkakli kova tarp komandų vyko pirmuosius tris kėlinius, bet situacija aikštelėje per paskutines 10 minučių kardinaliai pasikeitė.

Į tikrą puolimo uraganą patekę šeimininkai, įpusėjus lemiamam ketvirčiui, turėjo 20 taškų deficitą (72:92) ir jame toliau sukosi iki pat mačo pabaigos.

Telšių komandai Gediminas Leščiauskas per 30 minučių pelnė 23 taškus (5/8 dvit., 2/5 trit., 7/8 baud.), atkovojo 4 kamuolius, įsirašė 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

Pralaimėtojams Augustinas Mikštas per 27 minutes pelnė 17 taškų (6/6 dvit., 0/3 trit., 5/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 18 efektyvumo balų.

„Vytis-VDU“ savo gretose neturėjo Lauryno Klimo ir Kajaus Leliuko, o svečiams nepadėjo kapitonas Ovidijus Kaminskis.

„Vytis-VDU“: Augustinas Mikštas 17 (6/6 dvit., 5/6 baud., 5 atk. kam.), Nojus Lebskas 14 (5/6 dvit., 8 atk. kam.), Gabrielius Čelka 13 (6/7 dvit., 4 rez. perd.), Titas Januševičius 12 (4/8 dvit.).

„Telšiai“: Gediminas Leščiauskas 23 (5/8 dvit., 2/5 trit., 7/8 baud., 28 naud.), Tadas Pažėra 20 (5/6 dvit., 3/3 trit., 4 per. kam., 26 naud.), Rolandas Jakštas 18 (6/10 dvit., 2/2 trit., 7 atk. kam.), Laurynas Kaveckis 13 (2/2 trit.), Nojus Radžius 11 (4/5 dvit., 1/7 trit., 5 atk. kam.), Deividas Rasys 10, Valerijus Anisimovas 7.