L.Jamesas savarankiškai nulėmė Los Andželo derbį (17)

Vasario 29 d., 09:01
L.Jamesas žibėjo ryškiai (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) savo karaliavimą įrodė savarankiškai derbį nulėmęs LeBronas Jamesas.

Puolėjo vedami Los Andželo „Lakers“ (32/28) „Crypto.com“ arenoje 116:112 (29:30, 23:36, 25:30, 39:16) įveikė Los Andželo „Clippers“ (37/20).

„Clippers“ kontroliavo didžiąją rungtynių dalį, lemiamą ketvirtį pasitikdami 19 taškų pranašumu (96:77). Vis dėlto tai nieko negarantavo – priartėję „Lakers“ iniciatyvą perėmė spurtu 12:0 (111:106). Paskutines keturias minutes komandos apsiėjo be baudų metimų, pergalę įtvirtinus D’Angelo Russello tritaškiui ir Camerono Reddisho dėjimui.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkavo L.Jamesas, vienas pelnęs daugiau taškų (19) nei visa varžovų ekipa (16).

„Lakers“ žvaigždė iš viso per 37 minutes surinko 34 taškus (6/9 dvitaškių, 7/12 tritaškių, 1/1 baudos metimo), 6 atkovotus kamuolius, 8 rezultatyvius perdavimus, 2 blokus, 3 klaidas ir 2 pražangas.

„Tiesiog pagavau jausmą, kai jauti, kad viskas, ką meti – įkris. Išlikau stabilus, nesiėmiau prastų metimų, laukiausi puolimo kurso. Komandos draugai ir toliau puikiai mane rasdavo, o aš tik bandžiau diktuoti tempą. Buvau zonoje. To nepaaiškinsi, norėtum joje būti amžinai“, – savo dominavimą aiškino L.Jamesas.

„Clippers“ sau duobę išsikasė netaikliais tritaškiais (10/37, 27 procentai), negalėjo remtis ir kelį susižeidusiu Paulu George’u.

Nominalių rungtynių šeimininkų neišgelbėjo Kawhi Leonardo pastangos – 39 minutės, 26 taškai (8/13 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 1/2 baudų metimų), 7 atkovoti ir perimtas kamuolys, 6 rezultatyvūs perdavimai, klaida ir pražanga.

Jei šie klubai nesusidurs atkrintamosiose, tai tapo paskutinėmis rungtynėmis, kai dalinosi tą pačią areną. „Clippers“ nuo kito sezono namais vadins šviežiai pastatytą „Intuit Dome“ areną. Šio sezono seriją „Lakers“ laimėjo 3:1.

Artimiausiu metu komandos liks Los Andžele ir viena po kitos priims Vašingtono „Wizards“ klubą.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 34 (6 atk. kam., 8 rez. perd., 7/12 tritaškių), Anthony Davisas 20 (12 atk. kam., 3 blokai), D’Angelo Russellas 18 (6 rez. perd., 3/6 tritaškių), Rui Hachimura 17 (1/5 tritaškių), Austinas Reavesas 13 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Spenceris Dinwiddie 7 (6 rez. perd.).

„Clippers“: Kawhi Leonardas 26 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 3/6 tritaškių), Jamesas Hardenas 23 (9 rez. perd., 4 klaidos, 2/9 tritaškių), Terance’as Mannas 16 (6 atk. kam., 7/8 dvitaškių), Normanas Powellas 14 (2/9 tritaškių), Danielis Theisas 9 (5 atk. kam.), Amiras Coffey, Masonas Plumlee ir Russellas Westbrookas po 8.