Krepšinio naujienų portalas Krepsinis.net siūlo jums prisiminti didelio susidomėjimo sulaukusią rubriką „Istorinis įvykis“. Kol krepšinio pasaulis yra sustingęs, savo skaitytojams priminsime svarbiausius šio sporto įvykius, nutikusius Lietuvoje ir pasaulyje.
Tai įvyko prie daugiau nei 16 metų – 2004-ųjų sausio 22-ąją dieną. Kauno „Žalgiris“ į Boloniją vyko žaisti Eurolygos reguliariojo sezono dešimtojo turo rungtynių su vietos „Skipper“ klubu.
Pirmąją akistatą namuose laimėję žalgiriečiai į Italiją vyko tik pergalės. Tiesa, turnyrinėje lentelėje Antano Sireikos auklėtiniai rikiavosi žemiau nei varžovai – „Žalgiris“ savo sąskaitoje turėjo 4 pergales bei 5 pralaimėjimus ir B grupėje buvo šeštas, tuo tarpu „Skipper“ su 5 pergalėmis bei 4 nesėkmėmis rikiavosi ketvirtoje pozicijoje.
Vis dėlto veikiausiai niekas nesitikėjo, jog kova tarp šių dviejų komandų bus beprotiškai rezultatyvi, permaininga, atkakli, o pasibaigus rungtynėms į Eurolygos istoriją bus įrašytas naujas rekordas, kuris praėjus net dešimtmečiui liko nepajudintas.
Nors abiem komandoms pavyko pelnyti triženklį taškų skaičių, nuaidėjus finalinei sirenai pergale džiaugėsi Bolonijos krepšininkai – 117:107 (27:23, 29:28, 34:34, 27:22).
Verta pažymėti, jog tai buvo ir rezultatyviausios kada nors Eurolygoje sužaistos „Žalgirio“ rungtynės.
Tačiau Kauno klubui per daug liūdėti neleido fantastiškas rungtynes sužaidęs amerikietis Tanoka Beardas. Neįtikėtiną pasirodymą surengęs aukštaūgis sužaidė geriausią mačą Eurolygos istorijoje – amerikietis per 38 minutes pelnė 35 taškus (11/14 dvitaškiai, 13/13 baudų metimai), po krepšiu atkovojo net 19 kamuolių, išprovokavo 11 varžovo pražangų, blokavo 2 metimus, perėmė 2 kamuolius, triskart prasižengė ir surinko net 63 naudingumo balus!
Tąkart „Žalgiris“ turėjo verstis be naudingiausiai Eurolygoje žaidusio Arvydo Sabonio, o šią atsivėrusią skylę po krepšiu T.Beardas užlopė rungtyniavęs už du.
Niekam nekilo nuostaba, kai jis buvo pripažintas ir naudingiausiu turo žaidėju.
Antrą sezoną „Žalgiriui“ atstovavęs T.Beardas netruko užsitarnauti ne tik Kauno komandos, bet ir visos Europos sirgalių palaikymą. Fenomenalia uosle kovojant dėl atšokusių kamuolių pasižymėjęs amerikietis taip pat puikiai sugebėdavo išnaudoti antrus šansus, provokuoti varžovus pažeisti taisykles ir taip dominuoti baudos aikštelėje.
2003–2004 metų sezone Eurolygoje T.Beardas per 26 minutes vidutiniškai pelnydavo po 14,6 taško, atkovodavo 7,6 bei perimdavo 1,1 kamuolio, atlikdavo 0,7 rezultatyvaus perdavimo, išprovokuodavo 4,2 varžovo pražangos, blokuodavo 0,8 varžovo metimo ir rinkdavo po 17,4 naudingumo balo.
T.Beardas kartu su A.Saboniu sudarė grėsmingiausią aukštaūgių duetą visoje Europoje, o jiems po krepšiu sėkmingai talkino kelią į aukštumas pradėję Paulius Jankūnas ir Darjušas Lavrinovičius.
Vis dėlto tik patyrus košmarišką pralaimėjimą Tel Avivo „Maccabi“ ekipai tuometiniam „Žalgiriui“ kelias tarp keturių stipriausių Eurolygos komandų buvo užkirstas.
Žalgiriečiai atsigriebė vietiniame fronte, iš Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkų susigrąžinę Lietuvos čempionų titulą. Kitą sezoną T.Beardas visuose 20 Eurolygos susitikimų pelnė dviženklį taškų skaičių ir net 14 kartų rungtynes baigė surinkęs dvigubą dublį.
Penkerius metus Kaune rungtyniavęs vidurio puolėjas 4 sykius tapo LKL čempionu, kartą triumfavo Baltijos krepšinio lygoje (BBL), laimėjo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurę bei susižėrė gausybę naudingiausio žaidėjo prizų.
2007-ųjų metų lapkričio 9-ąją dieną „Žalgiris“ su krepšininku abipusiu susitarimu nutraukė sutartį. Kaip buvo neoficialiai teigiama, amerikietis nerado bendros kalbos su vyriausiuoju treneriu Rimantu Grigu.
„Norėčiau padėkoti visiems aistruoliams Lietuvoje, kurie suteikė man penkis pačius geriausius karjeros metus. Noriu padėkoti „Žalgiriui“ už suteiktą galimybę, tačiau labiausiai norėčiau pasakyti „ačiū“ savo komandos draugams. Mes buvome lyg šeima, buvome labai artimi ir jie bei ši ekipa išliks mano širdyje. Pasiekėme daug puikių dalykų kartu ir išeinu aukštai pakelta galva“, – surengtoje spaudos konferencijoje sakė amerikietis.
Palikęs „Žalgirį“ T.Beardas vilkėjo Holono „Hapoel“ (Izraelis), Gvajamos „Brujos de Gayuma“ (Puerto Rikas) bei Tartu „TU/Rock“ (Estija) klubų marškinėlius, o 2009-aisiais metais paskelbė apie karjeros pabaigą.
Nepaisant ne itin malonaus išsiskyrimo, T.Beardas paliko ypač ryškų įspaudą „Žalgirio“, o tuo labiau Eurolygos istorijoje.
Norėdami komentuoti prisijunkite.