07-27, 12:00
Olimpiada
Australija
0
Ispanija
0
07-27, 14:30
Olimpiada
Vokietija
0
Japonija
0
07-27, 18:15
Olimpiada
Prancūzija
0
Brazilija
0
07-27, 22:00
Olimpiada
Graikija
0
Kanada
0
07-28, 12:00
Olimpiada
Pietų Sudanas
0
Puerto Rikas
0
07-28, 18:15
Olimpiada
Serbija
0
JAV
0
07-30, 12:00
Olimpiada
Ispanija
0
Graikija
0
07-30, 14:30
Olimpiada
Kanada
0
Australija
0
07-30, 18:15
Olimpiada
Japonija
0
Prancūzija
0
07-30, 22:00
Olimpiada
Brazilija
0
Vokietija
0
07-31, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
Serbija
0
07-31, 22:00
Olimpiada
JAV
0
Pietų Sudanas
0
08-02, 12:00
Olimpiada
Japonija
0
Brazilija
0
08-02, 14:30
Olimpiada
Australija
0
Graikija
0
08-02, 18:15
Olimpiada
Kanada
0
Ispanija
0
08-02, 22:00
Olimpiada
Prancūzija
0
Vokietija
0
08-03, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
JAV
0
08-03, 22:00
Olimpiada
Serbija
0
Pietų Sudanas
0

Geriausių Lietuvos krepšininkų penkiasdešimtukas (11–15 vietos) (14)

liepos 10 d., 11:00
Šalia dešimtuko – kylančių žaidėjų trijulė („Betsafe-LKL“ nuotr.)
Šalia dešimtuko – kylančių žaidėjų trijulė („Betsafe-LKL“ nuotr.)
Rokas Liolaitis

Krepsinis.net penktus metus paeiliui pristato Lietuvos krepšininkų reitingą. Portalo žurnalistai bei šalies žaidėjai ir treneriai surikiavo savo nuomone pajėgiausius krepšininkus, o bendras rezultatas pateikiamas jūsų teismui.

Žaidėjai buvo vertinami pagal šį sezoną pademonstruotą meistriškumo lygį, mažiau dėmesio skiriant jų praeities pasiekimams ar ateities perspektyvoms. Taip pat daugiau svorio suteikta individualiems pasirodymams, komandinius rezultatus paliekant nuošalyje.

Krepšininkai reitinge pateikiami su pernykšte pozicija skliaustuose ir 2023–2024 metais atstovauta komanda, statistika esminiuose turnyruose bei trumpa sezono apžvalga.

16–20 vietos>>>

REKLAMA

21–25 vietos>>>

26–30 vietos>>>

31–35 vietos>>>

36–40 vietos>>>

41–45 vietos>>>

46–50 vietos>>>

15. (18) Gytis Radzevičius (Vilniaus „Rytas“)

REKLAMA

Statistika LKL: 28 minutės, 11,7 taško (50 proc. trit.), 4,8 atk. kam., 2,1 rez. perd., 15,7 naud. bal.

Statistika FIBA Čempionų lygoje: 24 minutės, 9,3 taško (36 proc. trit.), 5,7 atk. kam., 1,7 rez. perd., 11,4 naud. bal.

Pastaraisiais metais vis keliomis pozicijomis pakylantis G.Radzevičius reitinge pasiekė rekordines aukštumas. Tai stebinti neturėtų – puolėjas vėl sužaidė geriausią karjeros sezoną, Vilniuje galiausiai pasiekdamas skaičius, kuriuos 2019–2020 metų sezone rinko Utenos klube.

Šio puolėjo sezonas tapo vienu retų atvejų, kai skaičiai vietinėse pirmenybėse yra iškalbingesni nei tarptautinėje arenoje. Dėl traumos sezono pradžią praleidęs lietuvis Čempionų lygoje sužaidė šešis mačus. Penki iš jų buvo solidūs, atlikti du dvigubi dubliai, o statistiką iškreipė tik visai komandai tragiškas įkrintamųjų mačas Atėnuose, užbaigtas su 3 taškais ir 2 naudingumo balais. Tuo tarpu Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) jam įprasti skaičiai pagardinti 50 procentų tritaškių taiklumu, o finalo serijoje prieš Kauno „Žalgirį“ rinkta 13 taškų (8/14 tritaškių) ir 14,3 naudingumo balo.

REKLAMA

G.Radzevičius išliko itin universaliu ginklu aikštelėje – jis yra itin pajėgus individualioje gynyboje, nestokodamas nei fizinės jėgos, nei mobilumo grumiantis su įvairaus tipo varžovais. Jo žaidimą apibrėžia retai suderinami atributai – puolėjas gali tiek lipti ant lentos, tiek draskyti gynybą savalaikais įkirtimais, tiek bausti tolimais metimais. Vilnietis visiškai atitinka modernaus puolėjo prototipą.

Netrukus 29-ąjį gimtadienį švęsiantis atletas iškart po sezono pratęsė sutartį su „Rytu“ bei įsipareigojo ginti komandos garbę iki 2026-ųjų. Likimas Vilniuje pasirodė kaip saugus variantas – kelias į Eurolygą atsivertų nebent per „Žalgirį“, tačiau lengvojo krašto puolėjo pozicija jame yra perteklinė, o bandymas debiutuoti užsienyje sulaukus tokio amžiaus nestokotų rizikos. Apie jo karjeros piką sufleruoja ir Kazio Maksvyčio paminėjimas vardinant žaidėjus, kurių pasigenda rinktinės stovykloje – dabartinė G.Radzevičiaus versija išties yra pajėgi pakovoti dėl vietos dvyliktuke.

14. (31) Ąžuolas Tubelis (Klaipėdos „Neptūnas“)

Statistika LKL: 28 minutės, 17,2 taško (31 proc. trit.), 7,2 atk. kam., 1,7 rez. perd., 20,4 naud. bal.

REKLAMA

Ą.Tubelio šuolis į rekordines aukštumas stebinti neturėtų – pastaraisiais metais jis varžėsi Nacionalinėje koledžų atletų asociacijoje (NCAA) ir buvo vertinamas nuotoliu, o grįžęs pranoko visus lūkesčius. Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje nepakviestas, bet dvišalį kontraktą su Filadelfijos „76ers“ turėjęs lietuvis netrukus atidėjo savo svajonę, lapkritį jau buvo Lietuvoje ir šio sprendimo tikrai nesigaili.

Jau debiutiniame savo mačo puolėjas surinko 18 taškų ir 8 atkovotus kamuolius, o po savaitės 20 taškų pasirodymu kalė pergalę prieš „Žalgirį“. Kaip ir būdinga daugeliui jaunų žaidėjų, svyravimų sezono eigoje jis neišvengė, bet vis tiek finišavo smarkiai, ketvirtfinalio serijoje prieš Vilniaus „Wolves Twinsbet“ rinkdamas 15 taškų, 8,7 atkovoto kamuolio ir 19 naudingumo balų. Reguliariojo sezono MVP apdovanojimas 22-ejų talentui kalba pats už save.

Ą.Tubelis yra modernus aukštaūgis, galintis tiek su kamuoliu traukti į greitas atakas, tiek tolimais metimais plėsti aikštelę. Būtent pataikymas iš toli visada buvo didžiausias klaustukas, kalbant apie Ą.Tubelio ateitį, tačiau per trejus metus už Atlanto jam pavyko patobulinti šį aspektą. Jis vis dar nėra patikimas snaiperis, negatyviai nuteikia ir 62 procentų baudų pataikymas, tačiau progresas yra matomas plika akimi. Jis atsigrieba kitose srityse, mobilumą derindamas su tvirtu stotu bei po krepšiais kamuolį tiesiog traukiančiomis rankomis.

REKLAMA

Labiausiai išskirtiniu jo atributu yra galingas šuolis – tokio atletiško vidurio puolėjo Lietuvos krepšinis nematė nuo Roberto Javtoko laikų. Tik kalbant apie unikalius talentus minusų paieškos nueina iki „abejingumo“ aikštėje. Sezono pabaigoje „Wolves Twinsbet“ atstovų prikabinta „nešvaraus“ žaidėjo etiketė net kiek nudžiugino – gal šalta veido išraiška vis dėlto slepia norą laimėti bet kokia kaina?

„Rytas“ gali laikyti didele pergale tai, kad sugebėjo išsaugoti praėjusį sezoną „Neptūnui“ skolintą aukštaūgį, kuris gerokai pakėlė savo vertę. Prie kainos pakilimo prisidėti turėjo ir nacionalinės rinktinės štampas – jaunuolis į dvyliktuką prasimušė talento tikrai nestokojančioje priekinėje linijoje. Bus įdomu stebėti, kokia linkme jis nuspręs tobulėti. Ą.Tubelis nestokoja galimybių nei toliau tobulinti tolimą metimą ir plėsti savo žaidimą, nei pasekti Jano Vesely pėdomis ir konvertuoti atletinį talentą į dominavimą baudos aikštelėje.

REKLAMA

13. (15) Mindaugas Kuzminskas (Atėnų AEK)

Statistika Graikijoje: 26 minutės, 15,5 taško (42 proc. trit.), 5,2 atk. kam., 2,1 rez. perd., 18,4 naud. bal.

Statistika FIBA Čempionų lygoje: 24 minutės, 17,3 taško (32 proc. trit.), 5,7 atk. kam., 1,1 rez. perd., 16,1 naud. bal.

M.Kuzminskas net ir sulaukęs 34-erių nenustoja džiuginti, o tik pernai pirmą kartą iškritęs už dešimtuko ribos šiemet vėl palypėjo keliomis pozicijomis. Sprendimais persikelti į Graikiją gal ir negarantavo stabiliai mokamos algos, tačiau suteikė galimybę parodyti savo sugebėjimus aikštėje, kuria lietuvis pasinaudojo maksimaliai.

Puolėjas surengė vieną skambiausių viso Čempionų lygos sezono pasirodymų suversdamas 40 taškų į Holono „Hapoel“ krepšį. Tokie pasirodymai pasitaiko ne kiekvieno žaidėjo karjeroje, o M.Kuzminskas turėjo ir daugiau driokstelėjimų – 21 taškas prieš Sasario „Dinamo“, 31 taškas vietiniame fronte prieš Salonikų PAOK, 24 taškai prieš Pirėjo „Olympiacos“ ketvirtfinalio serijos starte, dar 23 taškai prieš Eurolygos klubą sezono starte. Veteranas tapo ketvirtu rezultatyviausiu Graikijos lygos žaidėju, kurioje visiškai dominuoja amerikiečiai, užpildę likusias septynias vietas tarp aštuonių daugiausiai taškų pelnančių atletų.

REKLAMA

Lietuvis aikštėje visiškai neprimena netrukus 35-ąjį gimtadienį minėsiančio žaidėjo. Jo ir toliau yra pilna visur, tiek atakuojant iš perimetro, tiek atliekant savalaikius įkirtimus, tiek ilgomis rankomis ir geru pozicijų užsiėmimų prisidedant prie kovos po krepšiais. Visą karjerą buvo laukiama M.Kuzminsko fizinio sutvirtėjimo, kuris taip ir neįvyko, tačiau lieknas sudėjimas pozityviai atsiliepė sąnariams – visa savo plastika jis primena gerokai jaunesnį žaidėją, kuris dar nėra nutolęs nuo savo karjeros piko.

Neatsižvelgiant į pasą, M.Kuzminskas rinko skaičius, kurie sudomintų ir Eurolygos klubus. Patirtis leido išlaikyti stabilumą su finansais nesusitvarkiusioje ir sezono metu būrį legionierių pakeitusioje komandoje. Savo rinkos vertę pakėlęs ir naujo klubo besidairantis puolėjas papildomą pliusą užsidėjo ir tapdamas rinktinės kapitonu. Daugelis tokio amžiaus žaidėjų jau galvotų apie paskutinį karjeros kontraktą, bet M.Kuzminskas turi viską, kad galėtų sekti Mindaugo Lukauskio pėdomis ir rungtyniauti iki 40-ties.

REKLAMA

12. (13) Laurynas Birutis (Kauno „Žalgiris“)

Statistika LKL: 19 minučių, 11,9 taško, 5,5 atk. kam., 1,2 rez. perd., 16,9 naud. bal.

Statistika Eurolygoje: 15 minučių, 7,5 taško, 3,7 atk. kam., 0,6 rez. perd., 8,9 naud. bal.

L.Birutis reitinge palypėjo tik per vieną poziciją, o individualios statistikos drastiškai nepakėlė, tačiau šių metų pasirodymą vis tiek gali pavadinti lūžio sezonu. Jau kurį laiką dominuojančia jėga „Betsafe-LKL“ buvęs aukštaūgis pagaliau virto Eurolygos žaidėju, kuris pajėgiausiame Europos turnyre dominti galėtų ne tik Kauno klubą. Žvaigžde jis netapo, tačiau įrodė galintis aukštu lygiu atlikti tam tikras užduotis.

Stringant Kevarriusui Hayesui, lietuvio indėlis „Žalgirio“ priekinėje linijoje išaugo, o pašieptas stūmimasis nugara, dešimt kartų sumušant kamuolį, virto 18 taškų į Barselonos „Barcelona“ krepšį. Naują L.Biručio pusę atrakino komandos vairą perėmęs Andrea Trinchieri, paraginęs laidyti tik jam vienam būdingus „floaterius“. Net iš baudos aikštelės prieigų atakuoti ėmęsis šiaulietis prieš FIBA ir nacionalinių taurių „langą“ surengė penkis dviženklius pasirodymus paeiliui, 18 taškų atseikėjęs Stambulo „Anadolu Efes“ ekipai. Vėliau jo žaidimas kiek išsiderino, bet ši atkarpa pamiršta nebuvo.

REKLAMA

„Betsafe-LKL“ finalo serijoje L.Birutis buvo vienas geriausių žalgiriečių bei įrodė galintis būti efektyvus net ir be stabilaus atakų organizatoriaus, traumai jau pasiglemžus Keenaną Evansą. Aukštaūgis per keturis mačus prieš „Rytą“ rinko 16,5 taško (net 79 procentai dvitaškių), 6,8 atkovoto kamuolio bei 24 naudingumo balus. 213 cm ūgio vidurio puolėjas dėl itin ilgų rankų atrodo net aukštesnis nei iš tiesų yra, o pastaraisiais metais atrodo pridėjęs ir mobilumo. Jis pagerino ir sprendimų priėmimą bei geriau operuoja mažose erdvėse – baudos aikštelė Eurolygoje retai būna erdvi ir lengvai prieinama.

26-erių aukštaūgis ir toliau lieka „Žalgiryje“, o kitą vasarą savo sutartyje turės „pliusą“. Kad ir kaip smagu matyti jį Kaune, norisi tikėti, kad jis gali tapti naujausiu „Žalgirio“ produktu, pakeliančiu sparnus į dar pajėgesnį klubą ir įgijančių legionieriaus statusą Eurolygoje. Dėl susiklosčiusių aplinkybių jis gali tapti vienu retų žaidėjų, kurie klubiniame krepšinyje paliks gerokai ryškesnį pėdsaką nei rinktinėje, kur iš toli nemetantis aukštaūgis nedera šalia Jono Valančiūno ar Domanto Sabonio.

REKLAMA

11. (21) Deividas Sirvydis (Panevėžio „7bet-Lietkabelis“)

Statistika LKL: 29 minutės, 15,6 taško (31 proc. trit.), 3,1 atk. kam., 2,3 rez. perd., 14,6 naud. bal.

Statistika Europos taurėje: 31 minutė, 18,9 taško (42 proc. trit.), 4,4 atk. kam., 2,6 rez. perd., 17,8 naud. bal.

D.Sirvydis reitinge perkopė dešimt pozicijų ir pasiekė rinktinės ribą simbolizuojančią vietą. Geru pranašu tapo prasimušimas į pernykštės Pasaulio taurės galutinį dvyliktuką, o proveržio sezonas Panevėžyje tik patvirtino, kad jis buvo to vertas. Po bandymo užsikabinti NBA grįžęs lietuvis brėžia panašią karjeros kreivę kaip Ą.Tubelis, tačiau savo kolegą vienu žingsneliu lenkia.

Kol Ą.Tubelis žibėjo „Betsafe-LKL“ ir grįžo į „Rytą“, D.Sirvydis tapo rezultatyviausiu Europos taurės žaidėju bei pakėlė sparnus į Eurolygoje besivaržantį „Žalgirį“. Snaiperis surengė įspūdingą žygį Europos taurėje, tik tris kartus palikdamas aikštelę nesumetęs bent 15 taškų. Paskutinis prastesnis jo pasirodymas įvyko dar lapkritį, o vėliau įvyko fantastiška dešimties mačų serija, įtraukianti ir 31 tašką į Las Palmo „Gran Canaria“ krepšį. Panašių šou netrūko ir „Betsafe-LKL“ atkrintamosiose – 26 taškai prieš Utenos klubą, 25 prieš „Žalgirį“ ir 24 prieš „Wolves Twinsbet“. Mažajame finale prieš Vilniaus komandą jis vidutiniškai rinko 20,3 taško, nors tritaškiai nekrito (7/31, 23 procentai).

REKLAMA

Būtent pataikymas iš toli virto pagrindine tema kalbant apie D.Sirvydį. Dažnai ir drąsiai atakavusio snaiperio skaičiai gerokai skiria vietiniame ir tarptautiniame frontuose. „Betsafe-LKL“ sezono starte jis strigo (2/19), finiše – taip pat (2/17), o olimpinėje atrankoje taip ir nepramušė (0/11). Vis dėlto puolime jis yra gerokai daugiau nei tik metikas iš toli. Grįžęs iš NBA jis džiugino gerokai aštresniais prasiveržimais, savalaikiais įkirtimais ir atakų organizavimo užuomazgomis. Gerai kamuolį valdantis atletas yra pagerinęs tiek aikštės matymą, tiek žaidimo skaitymą ir tapo gerokai universalesniu nei jį prisimename iš karjeros starto Vilniuje. Taip, gynyboje jis susiduria su problemomis, tačiau neįtikėtini puolimo skaičiai tai atperka, o mobilumas, geras ūgis ir ilgos rankos leidžia tikėtis, kad jis tobulės ir savo aikštės pusėje. Juolab Eurolygoje jis ir neturės tiek laisvės operuoti su kamuoliu, tad turės ieškoti naudos kituose aspektuose.

Apmaudu, kad D.Sirvydžiui nepavyko užsikabinti NBA, kur 204 cm ūgio puolėjai su geru metimu iš toli yra itin graibstomi. Vis dėlto Europoje jis nejaus tokio atletiškumo trūkumo, o išsprendęs gynybos klausimus gali kilti itin aukštai. 24-erių vilnietis jau dabar yra vienas geriausiai su kamuoliu žaidžiančių lietuvių, o dėl neriboto pasitikėjimo savimi ir amerikietiško pomėgio atakuoti net ir prametus kelis kartus paeiliui gali tapti taškų mašina, kokios jau seniai neturėjome. Dvylikto rinktinės žaidėjo marškinėliai taip pat netrukus bus per maži.

„Ilgoji pertrauka“: Šeškus „M Basket“ ekipai, Jaručio statusas klube, kodėl „CBet“ pasirinko Šernių, o ne Eglinską, iš piršto laužti gandai, Maksvyčio laimėjimai ir Paryžiaus korta, Alexo Antetokounmpo atvykimo į Lietuvą detalės ir krepšinio pasaulio žmonių reakcija į kritiką


14 komentarai
Naujausi komentarai (14)
Geriausiai ivertinti (14)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
ILGOJI PERTRAUKA